3 is trouwens een na eiken oorlog wederkeerend verschijnsel: nadat men in het gevecht aan den lijve het voordeel eener groote ballistische uitwerking ondervonden heeft, heeft men daar gaarne de moeilijkheden van het vervoer voor over. Het spoorwegvervoer naar Hiroshima begon den 15den Februari en was geëindigd: van de etappetroepen den 20sten, den staf van het leger den 22sten, de gardedivisie den 27sten d. a. v. en de 2de divisie den 9den Maart. Alzoo den 22sten Februari te Hiroshima aangekomen, ont ving de Opperbevelhebber, Generaal Kuroki, den 26en d. a. v. van het Keizerlijke Hoofdkwartier instructies omtrent verkenning van de monding van de Taidonggang en het inrichten van verbindingen in het gebied ten Zuiden van Anjyu. Hij stelde daarop twee genieofficieren ter beschikking van den etappen- commandant, die ze naar Korea zond met de opdracht de naar Anjyu voerende land- en waterwegen te verkennen. De 12de divisie, die reeds in het begin van Februari met ongemobiliseerde afdeelingen in Korea opgetreden was, had middelerwijl hare mobilisatie voltooid en was den 22sten Februari in haar geheel bij Seoul verzameld. In deze periode, d. w. z. in de laatste week van Februari, ontving de Opperbevelhebber van Kolonel Matsuishi de vol gende berichten: Te Anjyu bevindt zich ongeveer een eskadron vijandelijke cavalerie, dat echter niet vooruitkomt. De vijandelijke troepen op den rechteroever der jYalu schijnen niet sterker dan 4000 man met 10 stukken te zijn. Het schijnt, dat den 22sten on geveer 300 vijandelijke ruiters te Kujin zijn aangekomen en naar Anjyu en Syukchhyön omstreeks 70 man vooruitgeschoven hebben. Een vijandelijk detachement van ongeveer 100 man In de onmiddellijke nabijheid van Hiroshima ligt Ujina aan de Japansche Binnenzee. Hier is het hoofdbureau van het militaire ver voerwezen gevestigd en van hier vertrokken alle belangrijke transporten naar het oorlogstooneel.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 11