4 kwam te Unggeuipho en een gedeelte daarvan zou naar Kyöngsyöng gaan De 12de divisie, die hare landing den 22sten volbracht heeft, kan haar detachement Sasaki den 26sten te Phyöngyang hebben, terwijl verwacht wordt, dat de overige troepen der divisie aldaar den lOden Maart zullen aankomen. Den 2den Maart ontving de Opperbevelhebber van het Keizerlijke Hoofdkwartier de opdracht het Eerste Leger samen te trekken in de ruimte tusschen Syunchhyön en Syunan, van daar naar Zuid-Mantsjoerije te marcheeren, den vijand aan te vallen, waar hij hem aantreffen zou en zich daarbij te dekken in de richting van de Ussuri, alzoo naar het noordoosten. De inscheping moest den 6den Maart beginnen, terwijl de bij Gensan gelande troepen tot zijne beschikking gesteld werden. Bij de ontvangst van deze opdracht was Generaal Kuroki nog te Hiroshima, waar de garde reeds geheel en de 2de divisie voor een gedeelte verzameld was. Hij wist, dat de 12de divisie reeds nabij het hem aangewezen opmarschgebied aanwezig was; immers, Kolonel Matsuishi had hem gemeld, dat den lOden Maart de geheele 12de divisie bij Phyöngyang verwacht werd en daar de inscheping van de garde en de 2de divisie den 6den Maart beginnen zou, kon hij voor de bevei liging van de landing bij Chinnampho op de 12de divisie rekenen. Het kwam er nu op aan te zorgen, dat de divisiën zoo spoedig mogelijk na hare landing de voorwaartsche bewe ging konden beginnen, waartoe de gemeenschappen in behoor lijken staat moesten worden gebracht, terwijl de tegenpartij geen gelegenheid hebben mocht tot waarneming van hetgeen in het opmarschgebied gebeurde. Daartoe vormde de Opper bevelhebber 2 zelfstandige detachementen, n. 1. 1. De zelfstandige cavalerie, welke bij gebrek aan leger- cavalerie verkregen werd door plundering van de cavalerie der garde en der 2de divisie, onder toevoeging van één bataljon infanterie, hetgeen in Japan ook nu nog, blijkens de manoeuvres, (l) In het nuordoosten van Korea, dicht bij de grens van het Russische geb ed. Kyöngsyöng ligt ongeveer 170 K. M. zuidwestelijk van Ung geuipho, nabij de kust.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 12