5 gaarne gedaan wordt. Deze zelfstandige cavalerie, alzoo be staande uit het R. C. G. en het 2de R. C. (beide verminderd met 2 pelotons, welke ter beschikking van de divisiecomman danten bleven) en I/lste R. I. G., moest van Chinnampho over Mundongtyöm en Syukchhyön naar Anjyu marcheeren en daar voorloopig blijven. Klaarblijkelijk was het de bedoeling het gebied ten zuiden van de Chhyöngchhyöngang, waar binnen de driehoek Syunchhyön Syukchhyön Syunan gelegen is, voor onbescheiden blikken des vijands te vrijwaren. 2. Eene technische afdeeling, onder bevel van den Generaal- Majoor Kodama, commandant der genie van het leger, en bestaande uit het B. G. G., het Ilde B. G. (elk verminderd met 2 3 compagnie, welke ter beschikking van de divisiecomman danten bleven) en de veldtelegraafafdeelingen van de garde en de 2de divisie. Deze afdeeling kreeg de opdracht de wegen Chinnampho—Phyöngyang—Syukchhyön en die over Kangsyö— Yönjyu Syukchhyön in orde te brengen en de noodige tele graaflijnen te leggen. Voor de samenstelling van beide afdeelingen beschikte de Opperbevelhebber niet over de 12de divisie, omdat hij deze klaarblijkelijk niet in hare maatregelen tot dekking der landing van de hoofdmacht van het leger wilde storen. Voorts zou het 1ste R. I. G. (verminderd met I, ingedeeld bij de zelfstandige cavalerie), los van de divisie, het technische detachement behulpzaam zijn en zooveel mogelijk levensmid delen verzamelen. Het zou over Yönjyu naar Syukchhyön marcheeren. Achter deze afdeelingen zouden de beide divisiën volgen, waartoe Kuroki het hieronder staande gelastte: 1. De garde en de 2de divisie marcheeren ieder in 4 colonnes op den zelfden weg en houden onderling verbinding. 2. De verpleging geschiedt uit de magazijnen. Echter worden de zelfstandige cavalerie, de technische afdeeling en het 1ste R. 1. G. verpleegd uit plaatselijk aangetroffen voorraden. 3. De voorhoede van de garde verlaat Chinnampho den 15den Maart en marcheert over Phyöngyang naar Syukchhyön de achterste colonne moet den 23sten Maart te Syukchhyön aankomen. De voorhoede van de 2de divisie marcheert van

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 13