6 Chinnampho over Mundongtyöm naar Yönjyu en komt aldaar den 23sten aan. De 12de divisie verlaat Phyöngyang den 17den Maart en komt den 23sten d. a. v. te Syunchhyön. Op die wijze hoopte Kuroki den 23sten Maart zijn leger in de hem aangewezen ruimte verzameld te hebben met de garde en de 12de divisie in voorste linie, de 2de divisie achter de garde en 5 eskadrons met 1 bataljon infanterie vooruitgeschoven aan de Chhyöngchhyöngang. De uitvoering der gemaakte beschikkingen ondervond echter aanmerkelijke vertraging. In de eerste plaats noodzaakte de aanwezigheid van drijfijs nabij de landingsplaats tot uitstel van de inscheping. In plaats van den 6den, zooals aanvankelijk gelast was, kon de in scheping eerst den llden beginnen. De Opperbevelhebber zelf vertrok den 14den Maart uit Hiroshima. Te Chinnampho aangekomen, vernam hij het volgende: De sterkte der vijandelijke troepen te Antung wordt thans op 4000 man geschat. Te Koantien is hun aantal slechts gering en nabij Chiuliench'eng zijn geen toebereidselen tot verdediging gemaakt. Volgens geruchten zouden te Antung 1500 man cavalerie zijn, evenveel te Pakchhijön, 50 man cavalerie op den rechteroever der Chhyöngchhyöngang en 50 a 60 te Kuisyöng. Er gaat een gerucht, dat de Russische troepen, die den 3den of den 4den Maart Korea binnengerukt zijn, artillerie bij zich hebben, maar dit gerucht wordt niet bevestigd. Het zal wel alleen cavalerie zijn. Ondertusschen had de 12de divisie hare voorwaartsche be weging reeds begonnen; de maatregelen des vijands maakten rechtstreeksche beveiliging van de landingsplaats niet noodzake lijk, terwijl de mogelijke aanwezigheid van sterke vijandelijke cavalerie te Pakchyön, dus niet ver van de Chhyöngchhyöngang, eene tijdige bezetting van deze belangrijke terreinhindernis zeer wenschelijk maakte. De commandant der 12de divisie had dan ook niet gewacht op de aankomst der zelfstandige cavalerie van het leger, doch het gros zijner eigen cavalerie met infanterie en genietroepen (nl. 12de R. C. met achterlating van 1 peloton bij de divisie, IIl'14de R. I. en 13 compagnie genietroepen)

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 14