8 genoemde troepen, kreeg hij het geheele 1ste R. 1. G. en nog één bataljon van het 14de R. I. en eenig geschut, enz. onder zijne bevelen, zoodat zijn detachement bestond uit het 1ste R. 1. G., het 14de R. I. (behalve 1 bat), het R. C. G. en het 2de R. C. (elk zonder 2 pelotons), het 12de R. C. (behalve 1 esk.), 2 batterijen van het 12de R. V. A., 1 compagnie genietroepen van de garde, 14 verbandplaatsafdeeling en de bruggetrein van de garde. Den 25sten waren de nog niet ter plaatse aanwezige afdeelingen te Anjyu aangekomen. Het overblijvende bataljon van het 14de R. I. kwam met 3 pelotons van het 12de R. C. den 25sten Maart te Kaichhyön (Detachement Hiraoka) Denzelfden dag had de technische afdeeling hare taak vol bracht en werd dientengevolge ontbonden. Tot het slaan van bruggen over de Chhyöngchhyöngang en de Tainyöngang werden nu aangewezen het Xllde B. C. 1/3 comp.) en de bruggetreinen van de garde en de 12de divisie. Het werk aan de brug over de Chhyöngchhyöngang, welke eene lengte kreeg van 300 M., begon den 26sten en was den 29sten geëindigd de brug over de Tainyöngang werd den 28sten begonnen en was den 30sten gereed. Deze brug was 150 M. lang. Terwijl alzoo op de boven beschreven wijze maatregelen genomen waren om doortasten van den vijand naar de concentratieruimte van het leger te beletten en tevens de marsch naar de Yalu technisch werd voorbereid, had de landing van de garde en de 2de divisie plaats. De garde landde tusschen 18 en 25 Maart en marcheerde over Phyöngyang naar Syukchhyön. Wel was de weg tusschen Chinnampho door het vooruitgezonden technische detachement verbeterd, maar de dooi, welke den 14den Maart ingevallen was, had den weg zoo modderig gemaakt, dat er buitensporig veel van de krachten van menschen en paarden gevergd werd. De lengte der colonnes werd buitengewoon groot en hoewel de tweede en volgende colonnes te Phyöngyang eenige rust nemen konden, ontstond er eene zekere wanorde en werd (i) Het overblijvende peloton van het 12de R. C. bleef bij de hoofdmacht der divisie.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 16