9 de opmarsch der geheele divisie vier dagen vertraagd. De artillerie der tweede colonne was genoodzaakt gedurende een paar dagen aan den weg te werken, vóórdat zij vooruit kon. Den lsten April kwam de laatste afdeeling der gardedivisie, die met de „Sanyo Maru" schipbreuk geleden had, op de bestemmingsplaats aan, zoodat op dien dag de garde in de voor haar bestemde ruimte verzameld was. De 2de divisie landde tusschen 24 en 29 Maart. Evenals de garde ondervond ook zij groote vertraging tengevolge van den toestand van den weg. Zij was genoodzaakt een dag te Mundongtyöm te blijven. De voertuigen konden met de gewone lading niet vooruitkomen, zoodat men er toe moest overgaan het grootste gedeelte van den verplegingsvoorraad in een geimproviseerden etappepost achter te laten, om hoofdzakelijk de munitie en een deel der geneeskundige behoeften mede te nemen. De bruggetrein der divisie zond het materieel van Chinnampho over water naar Phyöngyangde ledige voertuigen bereikten eerst den 8sten April Syukchhyön. Het R. V. A. had één dag te Kangsyö en omstreken te blijven en zoo werd het 4 April, vóórdat de divisie in de voor haar bestemde ruimte verzameld was. Het leger was alzoo twaalf dagen later dan Generaal Kuroki blijkens blz. 6 gehoopt had ten zuiden van de Chhyöng- chhyöngang verzameld. Echter moeten hiervan vijf dagen op rekening van de ijstoestanden nabij de landingsplaats gebracht worden. Bij de landing verleenden eenige marinevaartuigen hulp, welke zich vervolgens met de rechtstreeksche beveiliging van de zeezijde belastten. In deze periode ontving de Opperbevelhebber, die den 21sten Maart met het geheele hoofdkwartier van het leger te Phyöngyang aangekomen was, de volgende berichten Het vijandelijke detachement, dat van Kujin in de richting van Työngjyu gegaan was, was den 18den tot eene sterkte van 2000 man aangegroeidhet grootste deel daarvan zou zich thans te Kasan en te Napchhyöngdyöng bevinden. Vóór den 29sten telde dit detachement 6 stukken, welke nu naar Wiju teruggezonden zijn. Te Työngjyu zouden 70 a 80 man cavalerie,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 17