11 De verbinding tusschen het detachement Asada en het detachement Hiraoko werd gevormd door II en III/ 14de R. I. en het 12de R. C. (Detachement Imamura), behoorende tot het detachement Asada, dat daartoe nabij Pakchhyön kwam, terwijl het 2de R. C., hetwelk aanvankelijk eveneens tot het detachement Imamura behoord had, den 29sten Manchhyang bezette. De volgende getallen geven eenigszins een denkbeeld van de ruimte, waarover Generaal Kuroki in de eerste dagen van April zijn leger verspreid had. De garde, hoofdzakelijk gelegerd langs den weg Phyöng- yar.g Syukchhyön Anjyu, had hare zuidelijkste afdeeling te Syunan, hare noordelijkste te Anjyude afstands tusschen beide plaatsen bedraagt 46 K. M. De 2de divisie, hoofdzakelijk gelegerd langs den weg Chinnampho Cheungsan Ipsyökjyang Anjyu, had hare uiterste afdeelingen te Sachhyönjyang en te Yongö; langs den weg gemeten bedraagt de afstand tussche beide plaatsen 47 K. M. De 12de divisie, hoofdzakelijk gelegerd langs den weg Syun- chhyön Anjyu, had hare uiterste afdeelingen te Syunchhyön en te Anjyu, zijnde de afstand tusschen beide plaatsen 33 K. M. Het hoofdkwartier van het leger was gevestigd te Phyöngyang en de uiterste, naar 's vijands zijde vooruitgeschoven afdeelingen van eenig belang, waren te Nanchhyang en te Unsan, zijnde, hemelsbreed gemeten, ongeveer 100 K. M. van het hoofdkwartier verwijderd. Begrijpelijkerwijze zal menigeen deze uitbreiding van de betrekkelijk kleine troepenmacht van 3 divisiën buitensporig groot vinden. Echter werd zij door de omstandigheden onvermijdelijk gemaakt. Reeds in het begin van deze be schouwingen is gewezen op het volstrekte gemis aan goede wegen en hulpbronnen in Korea. De arme en dun gezaaide bevolking is, eenige grootere plaatsen buiten beschouwing gelaten, verspreid over kleine dorpen en gehuchten, waar zij in ellendige hutten, te midden van groote onreinheid, verblijf houdt. De aanvoer van levensmiddelen van achter ondervond ten gevolge van de nagenoeg onbruikbare wegen groote vertraging, zoodat de Japanners wel genoodzaakt waren, of zij

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 19