13 dat de aanvoer van levensmiddelen en fourage afdoende geregeld werd. Men had al ondervonden, dat op aanvoer langs de wegen met de gewone voertuigen niet te rekenen viel; vervoer door middel van dragers en draagpaarden ging eveneens met groote bezwaren gepaard, zoodat de Opperbevelhebber besloot al het noodige over zee te doen vervoeren naar plaatsen aan de kust, welke in verbinding staan met den wegAnjyu Wiju, waarlangs het leger naar de Yalu zou marcheeren. Langs dien weg zouden dan ten behoeve van het leger de noodige magazijnen worden opgericht. Terwijl de hoofdmacht der Japansche marine de Russische scheepsmacht voor Port-Arthur in bedwang hield en het vervoer dus onder rechtstreeksche beveiliging van eenige oorlogsvaar tuigen ongehinderd zou kunnen geschieden, moest Generaal Kuroki maatregelen nemen, opdat de lossing van de aangevoerde goederen en de oprichting van de verlangde magazijnen niet door vijandelijke ondernemingen belemmerd konden worden. Met deze taak werd het detachement Asada belast; echter bleef het detachement Imamura in de omgeving van Pakchhyön tot beveiliging in de richting van Kuisyöng en tot het houden van verbinding met de troepen te Unsan. Het aldus nieuw gevormde detachement Asada sedert het gevecht bij Työngjyu te Napchhyöngdyöng verliet overeenkom stig de opdracht van den Opperbevelhebber deze plaats den lsten April en bereikte den 3den d.a.v. Chhyaryöngkoan, zonder den vijand ontmoet te hebben, een paar patrouilles uitgezonderd. Het 2de R. C. bezette Syörimsyöng en het R. C. G. Thyölsan. Door middel van het laatstgenoemde korps werd verbinding verkregen met de schepen, welke nabij Mantongpho kruisten en den 2den April deze plaats met eene landingsdivisie bezet hadden. Om te voorkomen, dat het detachement Asada te ver vooruit zou komen, liet de Opperbevelhebber het door de 12de divisie Volgens het Japansche Generale-Stafwerk gelegen ongeveer 8 K. M. zuid-oost van Thyölsan. Op schets 3 van Heft 39/40 der „Kriegsge schichtliche Einzelschriften", waar deze plaats volgens de Japansche uitspraak Boto ten rechte Botoho genoemd wordt, staat zij veel meer oostelijk aangegeven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 21