15 1. Het detachement Asada verlaat Chhyaryönkoan den 7den April en marcheert naar Wiju om den opmarsch van het leger naar de Yalu te dekken. 2. Het detachement Sasaki dekt de rechterflank, waartoe het tot den 12den te Yöngpyön blijft. 3. Elke divisie marcheert in twee colonnes op één weg, n. 1. dien van Anjyu naar Wiju. De 12de divisie verlaat Työngjyu den 7den en moet den 12den nabij Chhyangkoangdong aankomen. De garde verlaat Syukchhyön den 7den en moet den 15den nabij Yongmundong aankomen. De 2de divisie verlaat Ipsyökjyang den llden en moet den 19den nabij Yönsyandong aankomen. De bruggetrein van de garde kwam ter onmiddellijke beschik king van den Opperbevelhebber. Den 8sten April verscheen de eerste Japansche cavalerie nabij de Yalu en wel: het R. C. G. bij Yönhadong en het 2de R. C. bij Wiju. Weldra kwam nu ook de hoofdmacht van het detachement Asada bij Wiju. Echter gevoelde Generaal Asada zich wegens den vrij grooten afstand, die hem van het gros van het leger scheidde, niet erg veilig, zoodat hij nog niet tot opheldering van de tegenpartij overging, om geen tegenmaatregelen van deze uit te lokken (2). Hij zorgde evenwel zich zoo goed mogelijk van het eens gewonnen terrein te verzekeren; hij stelde 1 compagnie infanterie ter beschikking van het 2de R. C. tot verhooging van het afstootende vermogen van dit korps, liet Wiju in staat van verdediging brengen en door 1 bataljon infanterie bezetten en legerde de andere afdeelingen van zijn detachement in een bivak ten Zuidwesten van deze plaats. Den 6den April ontving de Opperbevelhebber van Generaal Asada bericht, dat Hosan door den vijand bezet was, eveneens Chiuliench'eng, dat Osekito (3) en Chhyungdong ieder door 50 man en Ranchato door 20 man bezet waren, en dat 800 Met toestemming van den Opperbevelhebber was Asada's cavalerie al eerder naar Wiju afgemarcheerd. (2) Volgens het Japansche Generale-Stafwerk.. (3) Is de Japansche uitspraak; de Koreaansche uitspraak luidt Osyoktö.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 23