17 De eerste colonne van de garde kwam den 11 den aan te Syöngchhyön; de tweede colonne en de 2de divisie waren toen nog aan gene zijde der Tainyöngang. De Opperbevel hebber, den lOden te Anjyu aangekomen, liet de 12de divisie den 12den vooruitgaan tot Syöktarisedert den namiddag van den llden was de telegrafische gemeenschap hersteldom ophooping van troepen te vermijden; tevens liet hij de eerste colonne der garde naar Chhyaryönkoan komen. Den 13den hervatten de overige troepen van de garde en de 2de divisie den marsch Den 12den verliet de Opperbevelhebber Anjyu en den 15den kwam hij te Chhyaryönkoan aan. Op denzelfden dag kwam de 12de divisie bij Chhyanguendong aan en de voorste colonne der garde bij Sokotkoan. Niettegenstaande de genomen voorzorgen ondervond men gedurende dezen marsch nog vele moeilijkheden, zoowel ten gevolge van de gestelheid van den marschweg, waardoor vooral de veldartillerie groote bezwaren te overwinnen had, als van de gesteldheid van de verbindingen tusschen de losplaatsen en den marschweg, zoodat niettegenstaande den korten afstand de opvoer van levensmiddelen heel langzaam ging. De zware regenbuien, welke de bruggen over de Chhyöngchhyöngang en de Tainyöngang vernield hadden, hadden natuurlijk ook hier haar invloed doen gelden. Voortdurend moest ook aan den weg gewerkt worden en waren 1 bataljon infanterie en 1 compagnie genietroepen steeds ter beschikking van de artillerie. De weg tusschen Työlsan, waar een magazijn ingericht was, en Chhyaryönkoan was nog onbruikbaar voor voertuigen, zoodat op de laatstgenoemde plaats nog geen voorraden van beteekenis opgestapeld waren. Gedurende haar verblijf aldaar was alzoo de 12de divisie genoodzaakt al hare paarden en manschappen te gebruiken voor den aanvoer van al het noodige. De garde deed hetzelfde met de draagpaarden der korpstreinen. Om de verpleging gedurende den marsch van Chhyaryönkoan naar het noorden te vezekeren, Het blijkt niet, waarom de overige troepen der garde niet eerder opbraken; beide bruggen waren den llden 's morgens bruikbaar. Extra bijlage No. 34 I. M. T. 2.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 25