18 werd bepaald, dat een ieder, man en paard, levensmiddelen voor één dag bij zich dragen moest, behalve nog de voorraad in den bagagetrein. De opmarsch van het leger naar en de bezetting van den linkeroever van de Yalu werd nu door den Opperbevelhebber als volgt geregeld: 1. Het detachement Asada wordt ontbonden; hare afdeelingen keeren onder het bevel van hare divisiecommandanten terug. 2. De 12de divisie bewaakt de Yalu boven Wiju; de garde sluit bij haar linkervleugel aan en strekt zich verder uit tot en met Hoingpeukdong; de 2de divisie bewaakt de Yalu beneden de garde en bezet Yongampho met een afzonderlijk detachement. Zoolang de 2de divisie nog niet aangekomen is, neemt de garde het voor haar bestemde vak voor hare rekening. De commandant der gardedivisie krijgt daarbij de beschikking over het 2de R. C. De 12de divisie marcheerde den 15den April op bij Syöng- chhyöndong; het 24ste R. I. met 1 compagnie van het 46ste R. I. kwam in de lijn Syuguchin Uenhoadong. De garde marcheerde den 17den bij Wiju op; het 4de R. 1. G. en 1 eskadron kwamen op den rechtervleugel, het overige der 1ste brigade en 1 peloton cavalerie in het midden, 1 compagnie infanterie en 2 eskadrons op den linkervleugel, alzoo de lijn Uenhoadong Yongampho bezettende. De bruggetrein van de garde, waarvan het materieel tot herstel van de voorloopige bruggen over de Chhyöngchhyöng- ang en de Tainyöngang gebruikt was, brak deze bruggen den 16den af en vertrok naar Wiju De 2de divisie volgde achter de garde, doch boog over Yongchhyön af en marcheerde den 21 sten op ten zuiden van Wiju en Yönsyangdong. Den dag te voren had de garde het voor de 2de divisie bestemde vak ontruimd en den 21 sten keerde het 2de R. C. onder de bevelen van den eigen divisie commandant terug. Vier bataljons (II4de R. I., I29ste R. I., II/16de R. 1. en I/30ste R. I.) bezetten de lijn Hoingpeukdong (i) Het is niet waarschijnlijk, dat de reservegenietr. toen reeds met de blijvende bruggen gereed waren; klaarblijkelijk maakte de aanvoer over zee naar de magazijnen aan deze zijde van de rivieren bruggen overbodig.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 26