19 Nakuendong; te Sinanri kwam 1 compagnie infanterie; om verbinding te houden met de bezetting van Yongampho, eveneens 1 compagnie infanterie met eenige cavalerie. Het detachement Sasaki verliet Yöngpyön den 15den en marcheerde over Unsan naar Chhyansyöng, waar zijne cavalerie, het 3de eskadron/12de R. C., reeds den 13den aangekomen was. De hoofdmacht van het detachement kwam aldaar den 19den en den 20sten aan. De Opperbevelhebber verliet Chhyanryönkoan den 20sten en kwam den 21 sten te Chhyangkoangdong aan. Alzoo had het Eerste Leger zijn opmarsch op den linkeroever van de Yalu den 21sten April voltooid, d.i. twee dagen later dan bij het begin van de beweging gehoopt was. De omstan digheden, waaronder de marsch plaats had, in aanmerking genomen, kan dit resultaat niet ongunstig genoemd worden. Dat het onbruikbaar worden van de bruggen over de Chhyöng- chhyöngang en de Tainyöngang geene grootere vertraging veroorzaakt heeft, moet voornamelijk toegeschreven worden aan den marschvorm, n.l. een afstand van 1 dagmarsch tusschen de beide colonnes van 1 divisie, een afstand van 2 dagmarschen tusschen de 12de en de gardedivisie en een afstand van 3 dagmarschen tusschen de garde en de 2de divisie. Ongetwijfeld zal in het hoofdkwartier van het leger in den avond van den 21 sten April groote voldoening geheerscht hebben over het feit, dat de 3 divisiën zonder ongelukken op den linkeroever van de Yalu verzameld waren. Wel wist de Opperbevelhebber vrij zeker, dank zij den voortreffelijk wer kenden kondschapsdienst, dat gedurende den marsch naar de Yalu geen Russische afdeelingen van eenige beteekenis den weg Anjyu Wiju onveilig zouden maken, doch de toestand van het ver vooruitgeschoven detachement Asada, dat aan de Yalu tegenover zich sterke vijandelijke afdeelingen wist, zal wel eenige zorg gebaard hebben. Het ver vooruitschuiven tot Chhyanryönkoan was onvermijdelijk, omdat het lossen van (i) Het vertrek van dit detachement was een paar dagen uitgesteld, omdat de daarbij behoorende comp. genietr. bij het herstel van de vernielde bruggen niet gemist worden kon en het detachement zelf voor eene sterk gezwollen rivier stond.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 27