21 2 bataljons en 3 munitiecolonnes. Het 1ste bataljon telde 3 batterijen met 10 houwitsers van 12 c.M.het 11de bat. had 2 batterijen met 8 dergelijke vuurmonden. Zij waren over zee van Chinnampho naar lhoapho gezonden, waar zij den lOden April waren aangekomen. Aan den weg lhoapho Chhyanryönkoan werkten het 11de B. G., ll/46ste R. I. en I/47ste R. I. tot den 17den, zoodat, toen de batterijen den 18den geheel aan den wal gebracht waren, zij betrekkelijk spoedig daarna, n. 1. den 21sten, te Syörimchin verzameld waren. Gedurende den marsch naar Hoingpeukdong verleende het R. V. A. G. hulp. Terwijl de divisiën op de boven beschreven wijze naar de Yalu marcheerden, onthield zich het detachement Asada van elke poging tot verkenning van de tegenpartij aan de overzij de der rivier, doch weerde elke Russische poging, om te weten te komen, wat er op den linkeroever gebeurde, met goed gevolg af. Evenals gedurende de concentratie van het leger na zijne landing in Korea de Chhyöngchhyöngang en de Tainyöngang, was nu de Yalu eene zorgvuldig bewaakte barrière, waarachter de Japanners hunne bewegingen uitvoerden en welke niet door de Russische verkenningsorganen gepasseerd worden kon. Trouwens, de Russen deden geen enkele ernstige poging, om te zien, wat aan de andere zijde der barrière gebeurde, waartoe Asada's afgezonderd en betrekkelijk zwak detachement hun anders voldoende gelegenheid bood. Toen de eerste afdeelingen van het Eerste Leger op den linkeroever van de Yalu verschenen, liep de voorpostenlijn der Russen over Kurito Osyökto Chyunggangdai Taimado. Toen de divisiën op den linkeroever van de Yalu aankwamen, kreeg de Opperbevelhebber uit de verschillende ingekomen berichten natuurlijk hoofdzakelijk door den kondschapsdienst verschaftden volgenden indruk omtrent den toestand aan de overzijde Vijandelijke veiligheidsafdeelingen bevinden zich te Shangtung en te Kuloutzu. Sedert den 10den April wordt gewerkt aan veldversterkingen in het heuvelterrein bij Chiuliench'eng. Het zijn geschutstanden op de hoogten. Er zouden daar 6 stukken aanwezig zijn.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 29