23 De Opperbevelhebber besloot nu den eersten onmiddellijken stap tot het binnenrukken van Mantsjoerije te doen, n. 1. zich meester te maken van de riviereilanden Kurito en Keumtyöngdo. De nacht van den 25sten op den 26sten werd hiervoor bestemd, Den 25sten, te 9.45 n.m., trok het 35ste R. I. van de 2de divisie op vlotten, bestuurd door manschappen van de 2de compagnie/IIde B. G., over de rivier. Te 12.15 v.m. (van den 26sten) was Keumtyöngdo zonder tegenstand van de Russen door de Japanners bezet. In denzelfden nacht werd Kurito door het 4de R. I. G., bijgestaan door de 1ste comp/B. G. G., bezet, waarbij de Japanners den tegenstand van een Russische voorpostenafdeeling hadden te overwinnen. Nog vóór zonsondergang was de ope ratie gelukt. Het eiland Osyökto werd tegen het aanbreken van den dag eveneens genomen. In verband met den datum, waarop verwacht werd, dat het Tweede Leger zijne landing beginnen zou, drong het Keizer lijke Hoofdkwartier aan op bespoediging van de operatiën aan de Yalu, omdat men daardoor de aandacht van de Russen afleiden en aldus de landing van het Tweede Leger verlichten wilde. In plaats van den 2den Mei besloot nu Generaal Kuroki den 30sten April over te steken, waartoe de aanvoer van munitie, brugmateriëel, enz. zooveel mogelijk bespoedigd werd. Het detachement Sasaki werd van Chhyangsyöng bij de 12de divisie terug geroepen, waardoor de bij dat detachement ingedeelde compagnie van het Xllde B. G. beschikbaar kwam en tevens alle troepen zooveel mogelijk aan den aanval op de tegenpartij konden deelnemen. Ook de reserve-genietroepen van de garde, werkende aan de vaste brug over de Tainyöngang, werden naar de Yalu opgeroepen. Den 24sten kwamen zij bij Wiju aan. De genietroepen van de garde, ook hare reservecom pagnie, en het Ilde B. G. werden gesteld ter beschikking van De taak van het detachement Sasaki werd overgenomen door het 4de R.R. I. (Kolonel Yoshida) met 1 batterij van het 12de R. V. A. te Chhyangsyöng; te Chhyangjyu kwam het 3de eskadron/12de R. C., terwijl Unsan en Yöngpyön door detachementen van het 4de R. R. I. bezet bleven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 31