24 Generaal-Majoor Kodama, commandant der genie van het Eerste Leger, om het slaan van bruggen ten westen van Yönmundong en Hoingpeukdong, zoomede het aanleggen van daarheen voerende wegen, voor te bereiden en uit te voeren. Hoewel overal materiaal voor bruggebouw gezocht en verzameld werd, kon men niet genoeg krijgen, om het materieel van de bruggetreinen aan te vullen. Daarom werden uit de infanterie en de artillerie der garde manschappen verzameld, die schuite maker van beroep waren. Uit te Wiju bijeengebrachte planken werden nu schuiten vervaardigd, waarvan er 18 bij de onderne ming tegen Kurito gebruikt werden. In het geheel werden na den 29sten 157 schuiten aangemaakt, waarbij het gebrek aan ijzeren nagels en spijkers het werk in hooge mate vertraagde. Ook moest ander materieel, zooals ankers, e.d. worden vervaardigd. Een deel van het brugmateriëel, dat uit het zuiden ontboden werd, kwam over zee te Yongampho; geschutvuur van den rechteroever maakte echter verder vervoer te water naar Wiju onmogelijk. Den 29sten was het vervoer geëindigd. Na de bezetting van Keumtyöngdo begon het Ilde B. G. eene brug over den zijarm der rivier, onmiddellijk west van Syöhodong. Den 26sten, te 8 u v.m. begonnen, was deze brug voltooid den volgenden dag, te 5.10 v.m. De reserve-genietroepen van de garde begonnen den 27sten April, te 4.45 n.m„ eene brug west van Hoingpeukdong, welke den volgenden dag, te 6.30 v.m., gereed was. Na de bezetting van Kurito, d.w.z. den 26sten, te 6 u v.m., begonnen de genietroepen van de garde twee bruggen over eiken rivierarm tusschen dat eiland en Uenhoadong. Zij waren gereed in den morgen van den 29sten. Het werk werd door vijandelijk geschutvuur verontrust, zoodat het overdag meermalen afgebroken moest worden, om des nachts des te ijveriger voortgezet te worden. De Japanners lieten het Russische geschutvuur, dat hun aanwijzingen omtrent de plaats der Russische artillerie verschafte, wijselijk onbeantwoord. Den 27sten, na zonsondergang, begonnen het 2de R. V.A. en de zware artillerie stellingen in te richten op Keumtyöngdo; tegelijkertijd werd eene groote hoeveelheid munitie met handen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1913 | | pagina 32