112 De colonnecommandant zond rapport van het voorgevallene naar Pampanoea en bleef in afwachting van nadere instructiën in den omtrek van Lawoe patrouilleeren. Na ontvangst van dit rapport zond de militaire commandant te Pampanoea den kapitein Kooy de opdracht onmiddellijk met zijne colonne uit Wadjo naar Soppeng te marcheeren en zich daar te vereenigen met de colonne van der Vliet te Lawoe. Den 8en November kwam de colonne Kooy te Botto aan, waarheen inmiddels het bivak uit Lawoe was overgebracht; de kapitein Kooy nam het commando der vereenigde troepen op zich. De nieuw opgetreden colonnecommandant was voornemens met het grootste deel zijner troepen over Saring te marcheeren naar de Lalang Katjiée, gelegen in den rug der vijandelijke stellingen aan de Saloloong. Om evenwel 's vijands aandacht van deze omtrekking af te leiden, werd den 9en een peloton naar de Saloloong gezonden, om dit punt te verkennen. Het ravijn bleek nog bezet te zijn, doch de vijand vuurde niet. Om 7'/2 uur n.m. kwam eene vroeger gedetacheerde afdeeling van de colonne Kooy uit Pampanoea te Botto aan, medebren gende eene sectie Europeanen onder den luitenant Hoff, en den officier van gezondheid de Jongh. Den volgenden morgen 10 November rukte de colonne over Pising op naar Saring. Een peloton onder den len luitenant van Son werd naar het ravijn der Saloloong gede tacheerd, met de opdracht den vijand een uitwijken over dat punt te beletten en hem vast te houden. Dit peloton zou later met den nakomenden peteké-trein, door de hoofdmacht worden aangetrokken. In de hiernevens aangegeven Voorhoede marschorde werd door de colon- Cmdt. kap. van der Vliet. ne naar Pising en Saring opge- 1 sectie Europeanen. rukt. Pising was geheel verlaten. '/2 4de compagnie 19de bataljon. Om 11 uur 45 min. v.m. werd Hoofdmacht: voeling met den vijand verkregen, 3de Comp. 19de bat. 1 sectie, die zich bij den ingang van het Res. munitie 1 dekking 1 sectie *^a' van Saring op verschillende Verb, sectie, j 3de compagnie, plaatsen genesteld had. Hij ver toonde zich op de rechterflank

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 116