113 Bagage- en dekking 1 peloton Alg. trein, j infanterie. het sterkst en werd hier door een peloton verjaagd, welke af- deeling vervolgens optrad als rechterflankdekking. Op de linkerflank werd eene sectie vooruit gezonden, welke in het ravijn afdaalde en aldaar op eene bende stootte. Deze werd met een verlies van twee gesneuvelden verdreven. Na door een groep te zijn versterkt, zette deze sectie den aanval voort, waarbij het gelukte nog 8 vijanden neer te leggen. 's Vijands weerstand was ook in het midden spoedig gebroken en door de bewegingen van het peloton op de rechterflank zag hij zich genoodzaakt een op dien vleugel aangelegde z.g. benteng-batoe te verlaten. In het geheel leed de vijand een verlies van 32 gesneuvelden, en van 2 achterlaad- en 19 voorlaadgeweren. Nadat de hier gelegen huizen waren doorzocht, werden alle verblijven en voorraden des vijands opgeruimd en werd om 2 uur 15' n.m. de marsch naar Djompo-DjompoE voortgezet. De gids sloeg echter een verkeerd pad in, zoodat de colonne ten slotte weer bij Saring terecht kwam; gedurende dezen marsch werd nog een gewapende neergelegd en bekwam de colonne een gewonde. Den 11 en November werd de marsch in dezelfde marschorde als den vorigen dag naar Djompo-DjompoE vervolgd. Nadat dit punt om 10 uur v. m. bereikt was, werd op een ladang bij Boeloe-NatappéE van 1012 uur gerust om het peloton van Son in te wachten. Daar volgens den gids nog meerdere stel lingen zouden worden ontmoet, besloot de colonnecommandant, toen het verwachte peloton om 12 uur nog niet aangekomen was, met de hoofdmacht door te rukken, terwijl de afdeeling van Son later met den trein zou moeten volgen. Bij haar verderen marsch ondervond de colonne weinig weer stand; het voetpad was op verscheidene plaatsen versperd, doch nergens werd de doortocht ernstig door den vijand betwist. Over DjilangE marcheerende, werd Laboeadji, het hoogste punt van den weg, bereikt; daar nergens water aangetroffen was, veroorzaakte de dorst verscheidene achterblijvers. Nadat deze opgesloten waren, werd om 4 uur 30' n. m. langs een steil Extra bijlage No. 35. I. M. T. 1915. 8.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 117