115 zoowel als voor die van den kapitein Engelen. Om 5 uur 30' n. m. kwam de Assahan te Lampoko aan, waar de colonne Engelen eenige uren te voren reeds was gearriveerd. Inmiddels had de Bevelhebber in den namiddag een draadloos telegram uit Makasser ontvangen, dat volgens een na zijn vertrek uit Pampanoea ontvangen tijding de te Lawoe vereenigde colonnes van der Vliet en Kooij tezamen 2'/2 compagnie sterk zouden zijn. Den 12en November rukte, ingevolge bekomen opdracht van den Bevelhebber, de compagnie Lenshoek uit Lampoko op in de richting van Lawoe, om verbinding te zoeken met de troepen uit Pampanoea. Om 7 uur 40' v. m. werd voeling met den vijand verkregen. Bij hare vergeefsche poging om den ingang van de kloof, waardoor de weg naar Lawoe voert, te forceeren, sneuvelde 1 inlandsch fuselier en werden 5 andere gewond. Om 1 uur betrok de compagnie een bivak in kampong Boeloe- Doewa. Toen om 2 uur n. m. geweervuur werd vernomen, rukte de kapitein Lenshoek met 1 peloton opnieuw op naar de vijandelijke stelling. Om 3 uur n. m. werd voeling verkregen met de colonne Kooij, en verder in vereeniging met deze de laatste weerstand van den vijand gebroken. Met achterlating van 1 sectie in de stelling keerde de colonne Lenshoek bij het invallen der duisternis naar het bivak terug. De colonne Kooij betrok het bivak in kampong Baloesoe. De vijand had op het gevechtsterrein 18 gesneuvelden en 5 gewonden achtergelaten. Gedurende de volgende dagen werden nog herhaaldelijk gewonden des vijands te Lampoko en Boloesoe aangebracht. Volgens latere berichten van de bevolking had de vijand bij de gevechten van den 12en November een verlies geleden van 4100 gesneuvelden en 150 gewonden. Voorts vielen in onze handen 5 lila's, 2 achterlaad- en lövoorlaad- geweren, benevens 5 revolvers en zeer veel munitie, w.o. 10.000 beaumont- en andere achterlaadpatronen. Terwijl de compagnie Lenshoek den volgenden dag eene verkenning maakte naar de Boeloe-Alipang en het gevechts terrein van den vorigen dag, gaf de Bevelhebber te Lam poko op 13 November den kapitein Kooij eene instructie

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 119