116 voor de verdere actie in de landstreken Soppeng, Sidenreng (gelegen tusschen de Lampokorivier en Paré-Paré) en Barroe De kapitein Kooij werd gemachtigd om ook zoonoodig een tocht te maken door Mario-Noord. De compagnie Lenshoek en eene sectie 3.7 cM. snelvuurgeschut van H. M. Assahan werden onder zijne bevelen gesteld, terwijl het detachement Engelen voorloopig belast werd met het vasthouden van Lam- poko. Zoodra de omstandigheden zulks toelieten, zou dit detachement naar Pangkadjéné, en de compagnie van der Vliet van de colonne Kooij naar Pampanoea terugkeeren. De Bevelhebber keerde den 14en November naar Makasser terug. Bij hare verdere tochten in West-Soppeng ondervond de colonne Kooij nergens meer eenig verzet en den 16en November werd de artillerie naar H. M. Assahan teruggezonden. Den 18en November keerde de compagnie van der Vliet naar Oost-Soppeng terug met opdracht om eenige dagen te patrouil leeren in het gebied der Saloloongrivier, tin samenwerking met het voorgenomen optreden in het dal van de Takalassierivier) en verder de kampongs van den watang lipoe te bezoeken. Vervolgens zou deze compagnie naar Pampanoea terugkeeren. Op 24 November was zij aldaar terug. De rest der colonne en het detachement Engelen marcheerden, nadat te Lampoko, de woonplaats van den soele datoe, een detachement van 30 man onder 1 officier was achtergelaten, naar het zuiden. In Takalassie werd de colonne Lenshoek belast met den patrouillegang van het in Soppeng gelegen deel der Takalassierivier en begaf de kapitein Kooij zich met 1 com pagnie, vergezeld van de colonne Engelen, naar Barroe. Laatstgenoemde afdeeling marcheerde vervolgens door naar Pangkadjéné, terwijl de colonne Kooij een bivak betrok in Soempang-Minangé. (1) Blijkens ingekomen berichten hadden ook hoofden uit Barroe met gewapend gevolg aan het verzet deelgenomen, o.a. daeng Beta, een broe der van den pabitjara van Barroe. Uit Sidenreng zouden de hoofden La Bollong, Soeba en Tjoba met 60 geweerdragenden den soele datoe hebben gesteund.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 120