Bijlage XXXI. Militair Commando van Loewoe. Opdracht voor den kapitein der infanterie E. Kilian. Volgens ingekomen spionnenbericht heeft het hoofd van kampong Boeri, op 2 uur van Baloesoe gelegen, in veree- niging met het hoofd van Rante-Pao, genaamd Poeang Maramba, het plan zich tegen het Gouvernement te verzetten en zijn op den weg van Boeri naar Baloesoe eenige versterkingen opge worpen, die verdedigd zullen worden. De vijand moet ruim schoots van vuurwapenen, vooral achterladers zijn voorzien (de spion vermeldt 200 achterladers, doch dit getal is vermoe delijk overdreven). Aan den kapitein E. Kilian wordt op gedragen met zijn colonne (zie neven staande troepensterkte) naar Baloesoe te marcheeren, de vijandelijke verster kingen bij Boeri te nemen en te doen slechten. Na het nemen van de versterkingen bij Boeri moet naar Rante-Pao worden opgerukt om ook daar eventueel verzet te breken en de bevolking tot onder werping te brengen. Zoodra het verzet in de streek Boeri— Rante-Pao gebroken is, zal op aan wijzingen en inlichtingen van den civiel-gezaghebber worden overgegaan tot. de registratie. Aan de militaire actie wordt in het bijzonder tot taak gesteld de bevolking van verlaten kampongs terug te roepen, vuur wapens in te nemen, het verbod op het dragen van blanke wapens te doen nakomen en het opsporen, gevangennemen Sterkte colonne 3 officieren, 1 adj. ond. off. dd. off, 146 bajonetten, 2 tambrs. en 1 hoornblz., 1 sergeant opnemer, 1 eur. sold, ziekenverpl., 52 dwangarbeiders waar bij 2 mandoers, en 190 Toradjadragers.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 121