Bijlage Ib. (zie art. 2 van bijlage Ia). Eischen, welke uit naam van het Nederlandsch-Indische Gou vernement door den Bevelhebber der expeditie naar Zuid-Celebes aan de zelfbesturen van Boni, Loewoe en c. q. van andere landschappen in het Gouvernement Celebes en Onderhoorig- heden moeten worden gesteld. A. Boni. 1. Medewerking tot overdracht aan het Gouvernement tegen schadeloosstelling van het recht tot het heffen van in- en uit voerrechten en erkenning van het recht van het Gouvernement tot uitoefening van het havenbeheer en de havenpolitie in het landschap, welke maatregel gepaard zal gaan met de plaatsing van gouvernementsambtenaren in het landschap. 2. Vergoeding van de kosten voor het overbrengen der expeditie van Java naar Boni en terug. 3. Sluiting van een nieuw politiek contract op den voet van het bij den eersten eisch gevoegde model contract. B. Loewoe. 1. Afstand van alle rechten en aanspraken van Loewoe op de Posso-streek tegen eene billijke schadeloosstelling. 2. Sluiting van een nieuw politiek contract op den voet van het bij den eersten eisch gevoegde model contract. 3. Afstand tegen schadeloosstelling van het recht tot het heffen van in- en uitvoerrechten aan het Gouvernement en erkenning van het recht van het Gouvernement tot uitoefening van het havenbeheer en de havenpolitie in het landschap, welke maatregel gepaard zal gaan met de plaatsing van gouverne mentsambtenaren in het landschap. 4. Betaling eener boete groot

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 137