- 124 - 6. Bevelen voor de landing. Nu ons ultimatum was afgewezen, konden onmiddellijk het landingsbevel1) en de landingsorder2) worden uitgegeven. Dit geschiedde om 8 uur n.m.tevens werd bepaald, dat wegens de geringe breedte van het landingspunt te Balandai het 1ste echelon niet in één linie zou naderen, doch achtereenvolgens de lan dingsdivisie, de 3de en de 4de compagnie aan den wal zouden gaan en dat als eerste opstelling na de landing de landings divisie in front, de 4de compagnie op den linker- en de 3de compagnie op den rechtervleugel stelling zouden nemen. Wat betreft de sterkte der echelons, de uitrusting en de voe ding der troepen, alsmede het uur, waarop deze gereed moesten zijn om in de sloepen over te gaan, wordt verwezen naar de beide laatstgenoemde bijlagen. De maatregelen voor de ontscheping en het dekken der lan ding werden neergelegd in een debarkementsorder van den Com mandant der expeditionnaire zeemacht, den kapitein ter zee Hoekwater, en waren o. m. a. de landing op kampong Balandai zou worden gedekt door 13 gewapende sloepen onder commando van den kapitein luitenant ter zee van Voss; b. de gezamenlijke landingsdivisiën der marine zouden staan onder bevel van den luitenant ter zee Bauduin, aan wien toegevoegd de luitenant der mariniers Kimball; c. het landingspunt zou niet door de schepen beschoten worden, daar het jgeene versterkingen vertoonde, wèl zoo- noodig door de gewapende sloepen. Eene beschieting met scheepsgeschut van de uit zee zichtbare huizengroep en den kraton werd wegens het gevaar, dat de aldaar dicht opeen staande huizen der vreemde handelaren zouden wor den vernield, niet raadzaam geacht. Ten einde evenwel's vijands aandacht af te leiden van de landing bij Balandai was den com mandant van H. M. Serdang opgedragen, om te 8 uur v. m. gereed te zijn voor eene beschieting van de versterking bij den ingang van de Pandjalaë. 1) zie bijlage XXVI. 2) zie bijlage XXVIa.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 14