Bijlage VII. Instructie voor den Militairen Commandant van Celebes, Menado en Timor. Artikel 1. De hieronder gegeven voorschriften hebben betrekking op alle troepen onder de bevelen van den Militairen Commandant van Celebes, Menado en Timor, uitgezonderd de detachementen te Menado en Timor Koepang. Artikel 2. Behoudens het in artikel 4 bepaalde omtrent een eventueel agressief optreden tegen het rijk Gowa, zullen de troepen, zoo lang geen andere bevelen zijn gegeven, zich in het algemeen bepalen tot het bewaren van rust en orde in het Gouverne- mentsgebied en het vrijhouden daarvan van vijanden, terwijl bepaaldelijk de detachementen te Tjamba en Balangnipa moeten beletten het vervoer van oorlogsbehoeften en het trekken van gewapenden over ons gebied van Gowa naar Boni en omgekeerd. Artikel 3. Zoolang gevaar bestaat, dat door Gowa vijandelijke hande lingen tegen de hoofdplaats Makasser zullen worden ondernomen, moeten de aldaar thuisbehoorende vaste bezetting en mobiele colonne en de tijdelijk te dier plaatse gelegerde le compagnie van het 6e bataljon in de eerste plaats voor de beveiliging van de hoofdplaats worden gebezigd. Het bovenstaande is rpede van toepassing op het van Java aangevraagde halve bataljon infanterie. Artikel 4. Pleegt Gowa vijandelijkheden op ons gebied, dan ligt het in de bedoeling tot agressief optreden tegen dat rijk over te gaan. Dringende gevallen uitgezonderd, zal de Militaire Commandant tot zoodanig optreden niet mogen overgaan, alvorens terzake

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 165