Bijlage VIIb. MILITAIR COMMANDO CELEBES, MENADO en TIMOR. Voorloopige instructie voor den commandant der 2de com pagnie van het R. H. 15de Bataljon Infanterie. Artikel 1. De 2de compagnie van het R. H. 15de bataljon, aangewezen tot bezetting van Tjamba, heeft tot taak het bewaren van rust en orde in de onderafdeeling Bergregentschappen der Noorder districten en het vrijhouden daarvan van vijanden. Ook het vervoer van oorlogsbehoeften en het trekken van gewapenden over ons gebied van Gowa naar Boni en omgekeerd moet worden belet. Artikel 2. Aanvankelijk wordt de compagnie ter hoofdplaatse Tjamba ondergebracht in door de zorg van het civiel bestuur voor dat doel ingehuurde huizen. Mocht, om welke reden ook, de bouw van een bivak van tijdelijke materialen voor den troep in zijn geheel of voor een gedeelte daarvan, wenschelijk of noodza kelijk worden geacht, dan behoort ter zake ten spoedigste een voorstel te worden ingediend aan den Militairen commandant van Celebes, Menado en Timor. Artikel 3. De commandant der compagnie treedt op als plaatselijk- militaire tevens detachements-commandant te Tjamba; vooralsnog voert hij als zoodanig geen zelfstandige administratie, doch verhoudt hij zich administratief tot den kwartiermeester van het garnizoen te Makasser. Artikel 4. Van den aanvang af behoort door de compagnie veelvuldig in alle richtingen te worden gepatrouilleerd, zonder daarbij echter de grenzen van Boni, Lamoeroe of Gowa te overschrijden. VAN

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 169