Bijlage XVII. Instructie voor den commandant van het te Watamponé achterblijvende gedeelte van het 19de bataljon inf. Ie. Te Watamponé blijven tijdelijk gelegerd de staf en de le, 2e en 3e compagnie van het 19de bat. inf., waaraan wordt toegevoegd het noodige personeel van den genees kundigen- en den hospitaaldienst en de aanwezige karren van den trein. 2e. De taak dezer troepenmacht is om voor zooveel noodig in samenwerking met de te Balangnipa en Tjamba gele gerde detachementen: a. rust en orde in het rijk Boni te handhaven, allen, bepaaldelijk den vorst, den poenggawa, aroe Laboeadja en patta Tienring die zich niet vrijwillig aan het gezag van het Nederlandsch-Indische Gouvernement willen onder werpen, voortdurend te vervolgen en door kracht van wapenen tot onderwerping te dwingen; b. alle in Boni aanwezige vuurwapenen in te nemen en voor zooveel noodig op te sporen. 3e. Van onderhandelen met vijandige elementen mag geen sprake zijn, zij behooren zich onvoorwaardelijk te onderwerpen. 4e. Inzake de inlevering van vuurwapenen is dd. 13 dezer middels den rijksbestuurder aan de hoofden en bevolking bekend gemaakt, dat alle vuurwapenen binnen drie weken moeten zijn ingeleverd, kunnende de inlevering geschieden bij de hoofden van bestuur te Watamponé, te Balangnipa en te Tjamba en verder bij de commandanten van alle detachementen en colonnes. Wie na genoemden termijn nog in het bezit wordt bevonden van een vuurwapen wordt, evenals het betrokken hoofd van de kampong en van het landschap waarin het vuurwapen wordt aange troffen, beboet. (1) Hoofden van verzet in Zuid Boni en het Sindjaische.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 197