74 5e. De commandant van het 19de bataljon is belast met de waarneming van het bestuur in Boni. Als zoodanig zijn de rijkssieraden onder zijne berusting en treedt hij namens het Gouvernement van Nederlandsch- Indie in de plaats van den vorst, zullende overigens het bestuur voorloopig blijven gevoerd overeenkomstig de bestaande gebruiken. 6e. Zoo spoedig mogelijk moeten middels den rijksbestuurder bevelen worden gegeven voor den aanleg van ook in den natten tijd behoorlijk bruikbare paardenpaden van Watamponé naar: a. Pampanoea (met zijpad naar Tjenrana Boni), b. Balangnipa, c. Tjamba (met zijpad naar Lamoeroe), d. Wattan Soppeng. De karrenweg Badjowé-Watamponé moet in goeden staat worden gebracht en gehouden. 7e. De bezetting te Badjowé wordt, evenals het telefoonsta tion aldaar, ingetrokken; de telefoonlijn blijft echter liggen en moet behoorlijk worden onderhouden. 8e. Evacuatie geschiedt rechtstreeks naar Java. De geëva- cueerden zullen ongeveer om de acht dagen middels een stoomer van Badjowé worden afgehaald. Maatregelen moeten worden getroffen opdat te Watamponé tijdig bericht wordt ontvangen van te Badjowé ter reede komende stoomschepen. 9e. Afschriften dagboek en politiek verslag alsmede bijzon dere berichten worden, hetzij middels een detachement, hetzij middels inlanders, gezonden aan het hoofdkwartier, dat voorloopig gevestigd wordt te Pampanoea. Watamponé, den 20en Augustus 1905. De Bevelhebber,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 198