Bijlage XVIII. Instructie voor den Commandant der 3de Compagnie van het 6de Bataljon Infanterie. Artikel 1. De 3de compagnie van het 6de bataljon infanterie is aange wezen tot bezetting van het gouvernementsgebied te Paré-Paré en tot bescherming van dat gebied tegen mogelijke onder nemingen van ons vijandig gezinde elementen. Artikel 2. Aanvankelijk wordt door de compagnie een oordbivak be trokken in het N. gedeelte van kampong Laboekkang. Van de medegevoerde materialen wordt echter ten spoedigste een tijdelijk bivak opgericht in het heuvelterrein, waardoor de sawahvlakte van genoemde kampong aan de oostzijde wordt begrensd. Artikel 3. Ten behoeve van den bivakbouw en voor andere werk zaamheden zijn aan de troepen toegevoegd 42 vrije koelies, w.o. 2 mandoers en 7 dwangarbeiders. Zoodra de omstandigheden dit zullen veroorloven, wordt het aantal vrije koelies tot zoodanig aantal verminderd als zonder bezwaar zal kunnen geschieden. Artikel 4. De commandant der compagnie treedt op als plaatselijk militaire tevens detachements-commandant te Paré-Paré. Voor alsnog voert hij als zoodanig geen zelfstandige administratie, doch verhoudt hij zich administratief tot den kwartiermeester van het garnizoen te Makasser. Artikel 5. Voor oefeningen van den troep kan in overleg met en na goedkeuring van de eerste ter plaatse aanwezige civiele auto riteit, ook gebruik gemaakt worden van het aan den radja van Extra bijlage No. 35. I. M. T. 1915.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 199