76 Sidenreng verblijvende gedeelte van Paré-Paré en omgelegen gebied, zoomede van terreinen tot eigenlijk Sidenreng behoo- rende. In het laatste geval behooren de troepen steeds te worden vergezeld van een of meer vertrouwde personen, van wege het inlandsch zelfbestuur, tot het verkrijgen van aanraking met de bevolking, aankoop van het benoodigde enz., daaraan toe te voegen. Artikel 6. De commandant der compagnie zal steeds in het oog houden, dat de bevolking van Sidenreng geen vertrouwen verdient en zal dus zoowel in het bivak als op marsch en bij oefeningen bij voortduring de noodige maatregelen treffen tot verzekering van de veiligheid der troepen. Daden van openlijke vijandschap worden met geweld gekeerd. Met nadruk zij daarbij echter de aandacht gevestigd op het bepaalde in de A. O. No. 115 van 1901. Artikel 7. Ter beperking van den opvoer behoort, zoolang betreffende de levering van levensmiddelen enz. nog geen contract gesloten is, in de verpleging van den troep zooveel mogelijk te worden voorzien door plaatselijken aankoop van het benoodigde. Zieke of gewonde militairen worden, zoonoodig naar Makas ser geëvacueerd. Artikel 8. Door den commandant der compagnie wordt een dagboek aangehouden, waaruit met elke zich voordoende gelegenheid een uittreksel wordt gezonden aan den Militairen Commandan van Celebes, Menado en Timor. Dit uittreksel behoort in beknopten vorm een overzicht te geven van alle belangrijke gebeurtenissen op militair en politiek gebied. PARÉ-PARÉ, den 27en April 1905. De Militaire Commandant, (w. g.) MICHIELSEN.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 200