78 In aanmerking nemende den indruk, door het krachtig op treden van de expeditionnaire troepenmacht allerwege in het Bonische land teweeggebracht, zoodat na de welgeslaagde landing te Badjowé nog slechts sporadisch en weinig beteekenend verzet behoefde te worden overwonnen, acht ik liet voor offensief optreden in het Z. W. deel van Boni Lamoeroe blijft voorloopig buiten beschouwing de beschikking over eene compagnie infanterie noodig, maar ook voldoende. Als terrein van actie voor die troepenmacht wordt aanvankelijk aangewezen het gebied begrepen tusschen de grenzen van het gouverne- mentsgebied, de zuidgrens van Lamoeroe en den bovenloop der WallannaE, waarin in de eerste plaats behooren te worden bezocht Bantjië, Liboeroeng enz., die tot voor kort als verzamel plaatsen van vijandelijke benden bekend stonden. Tjamba blijft de verplegingsbasis vanwaar alle behoeften worden betrokken en werwaarts zieken en gewonden, zoonoodig, behooren te worden geëvacueerd. Voor de vorming van den trein bij de uitrukkende colonne behooren door U plaatselijk de nog noodige transportmiddelen- dragers en draagpaarden—te worden ingehuurd. Zooveel doenlijk behoort van draagpaarden te worden gebruik gemaakt. Voor het geval deze te Tjamba niet in voldoende aantal beschikbaar mochten zijn, kunnen zij van Maros worden betrokken, zijnde de assistent-resident der Noorderdistricten door het hoofd van gewestelijk bestuur aangeschreven ten deze alle mogelijke hulp te verleenen. Gaarne ontving ik zoodra mogelijk bericht van den afmarsch der collonne van Tjamba en hare eerste bestemming. Niet ondienstig acht ik het bij het voorgaande ter kennis van UWelEdelGestrenge te brengen, dat blijkens de laatste van den Bevelhebber der expeditie naar Zuid-Celebes ontvangen berichten: a. bij de laatst ondernomen tochten, die zich vrij ver bin nenslands hebben uitgestrekt, nergens verzet werd onder vonden, maar integendeel zoowel bij hoofden als bevolking eene goede gezindheid werd waargenomen b. reeds zes van de zeven hadatsleden in onderwerping zijn gekomen;

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 202