20 Daar nader bleek, dat in verband met de benoodigde berg ruimte de Bromo voor dat doel het meest geschikt was, werd dit schip, voorzien van de noodige bemanning en inventaris, te Tandjong Priok ter beschikking van het Legerbestuur gesteld, om als vivresschip voor de expeditionnaire landmacht te woiden benut. Vóór nog de Regeering een beslissing op de voorstellen betreffende de expeditie had genomen, oordeelde Zij, naar aanleiding van de gespannen verhouding met Gowa en Sidenreng en hetgeen door den Gouverneur van Celebes nader dien aangaande werd medegedeeld, het noodig in ééns een afdoende versterking voor de bezettingen van Makasser en Paré-Paré van Java te zenden, waardoor ook de sedert 29 Mei te Makasser aanwezige en aldaar voorloo ig aangehouden en voorTjamba bestemde compagnie van het R. H. 15de bataljon voor haar eigenlijke bestemming beschikbaar zoude komen. Dienovereenkomstig werd bij gouvernementsbesluit van 9 Juni No. 1 bepaald, dat de staf en de 1ste en 2de com pagnie van het 6de bataljon naar Celebes zouden worden gezonden. De 1ste compagnie (Europeanen) werd bestemd voor Makasser, de staf en de 2de compagnie (Amboineezen) voor Paré-Paré; de commandant van het 6de bataljon, majoor van Bennekom, werd aangewezen om te Paré-Paré het civiel en militair gezag te voeren. Bedoelde troepen vertrokken 25 Juni van Soerabaia naar Makasser; 29 Juni d. a. v. kwam de staf met de 2de compagnie 6de bataljon te Paré-Paré aan. III. Vaststelling der expeditie en voorbereiding voor het vertrek. 14 Juni 13 Juli 1905. Bij gouvernementsbesluit van 14 Juni 1905 No. 1 werd de expeditie naar Zuid-Celebes geconstitueerd en werden alle daarmede verband houdende regelingen verordend.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 24