136 Der bevolking werd opgedragen haar hoofd mede te deelen, dat hij zich bij den colonnecommandant behoorde te melden. In en om de groote missigit van Meloewa werd het bivak betrokken. In den namiddag kwam Abdul Hamid, een vertrouweling van den bestuurder van Doeri, zich melden. Hij berichtte dat de colonne uit Paré-Paré te Sosso was gezien, op marsch naar Kalossi. Om 3 uur 45 n.m. werd deze mededeeling bevestigd door een bericht van den luitenant kolonel van Bennekom, colonnecommandant, meldende dat hij zich te Kalossi bevond. Hierop werd door den majoor de Wijs geantwoord, dat de colonne uit Loewoe te Meloewa was. Abdul Hamid vertrok uit het bivak met de opdracht aan La Gali zich nog heden te komen melden. Dit had ten gevolge, dat deze des avonds met de hadats- leden bij den colonnecommandant zijne opwachting kwam maken. Deze droeg hem op den volgenden dag terug te komen, in de verwachting dat alsdan de colonne van Bennekom en de resident Brugman eveneens te Meloewa zouden zijn aangekomen. Ten einde berichten omtrent het verblijf van Lapawawooi en den Sidenrengschen kroonprins in te winnen, besloot de colonnecommandant den volgenden dag—14 October te Me loewa te blijven. In den loop van den dag kwam La Gali in het bivak met het bericht, dat hij door resident Brugman was opgeroepen naar Kalossi. Voorts wist hij mede te deelen, dat noch Lapawawooi, noch de kroonprins van Sidenreng zich in zijn gebied bevonden of daar waren geweest. Wel hadden beiden zich ruim een maand geleden in Batoe Maiwa opgehouden. Als tegenwoordige verblijfplaats van Lapawawooi noemde hij Tjemmah, op de grenzen van de Pitoempanoea, terwijl de vorst van Sidenreng zich zou bevinden in Letta of in Sawito. Pata Adji, de aroe van Beloka, een der gevluchte Sidenrengsche hadatsleden, zou zich te Kalossi ophouden. Ook beklaagde La Gali zich over de strooptochten der Siden- rengers in zijn gebied. In den loop van den dag ontving de colonnecommandant een schrijven van den luitenant kolonel van Bennekom met het verzoek om te Kalossi te komen tot het houden eener

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 26