24 schetskaarten op linnen gedrukt van het terrein tusschen Badjowé en Watamponé en van de paden van Watamponé naar Pasempa en naar Palima, schaal 1 50.000; wenken en voorschriften van den Bevelhebber betreffende den dienst te velde (2); en voorts voor korpscommandanten en dienstchefs een tableau van aan den chef van den staf in te dienen periodieke stukken. In verband met de ingekomen berichten omtrent voorgenomen vijandelijkheden tegen de Ooster- en Noorderdistricten, vertrok 23 Juni de voor Balangnipa bestemde versterking van Soerabaia daarheen, waardoor deze post een bezetting kreeg van 4 of ficieren en 150 minderen, en vertrok 25 Juni de helft der nog te Makasser aangehouden compagnie R. H. 15de bataljon naar Tjamba, waarheen ze nog vóór het einde der maand door de andere helft werd gevolgd. Van den Gouverneur van Celebes werd in het begin van Juli bericht ontvangen, dat 200 in het regentschap Binamoe (zuidkust) aangeworven vrije koelies den 16en Juli in de Ma- lassora baai aan het strand gereed zouden staan om op het transportschip Van Riemsdijk op de reis van Makasser naar Boni te embarkeeren. Den 2en Juli werd van den Gouverneur van Celebes tele grafisch mededeeling ontvangen, dat de aan Boni ingevolge art. 1 G. B. van 14 Juni No. 1 gestelde eisch door het zelfbestuur was verworpen en het] landschap van af 30 Juli voor allen in- en uitvoer was gesloten. De vertrekdata der expeditie werden thans definitief vast gesteld op 13, 14 en 15 Juli respectievelijk van Batavia, Semarang en Soerabaia en de noodige stoomschepen van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij voor den overvoer van de expeditionnaire macht werden ingehuurd. 4 Juli volgde het telegrafisch bericht, dat ook Loewoe wei gerde onze eischen in te willigen, waarop de Regeering 8 Juli den Gouverneur van Celebes telegrafisch machtigde, de bij het ultimatum van Loewoe te eischen boete vast te stellen op 6500. (1) Zie schets 2. (2) Zie bijlage VI.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 28