38 VI. Landing bij Badjowé (Béna). (27 Juli 28 Juli 1905). Den 27sten Juli werd ook het 9de bataljon op het S. S. van den Bosch ingescheept en het landfront bij Badjowé door den 2en Bevelhebber, den kapitein van den staf, den kapitein der genie en den aan den staf toegevoegden marineofficier verkend. De geheele kuststrook Badjowé-Tippoeloewé bleek goed ver sterkt; als landingspunt werd gekozen het N. deel van Béna Tusschen 2 uur 30' en 5 uur in den namiddag verstoomden alle schepen naar de reede van Badjowé; de transportschepen en de groote oorlogsschepen ankerden op 5.5 K. M. uit den wal (tegen de vijfvaamslijn)H. M. flottieljevaartuigen Assahan en Borneo lagen op 3,5 K. M. (tegen de drievaamslijn) tegenover 's vijands linkervleugel en H. M. Serdang op 1.8 K. M. tegenover 's vijands rechtervleugel (Badjowé), zoodanig dat het landingspunt kon worden geënfileerd. Te 6 uur n.m. werden de bevelen voor de landing uitgegeven (2). Na de uitgifte van het landingsbevel aan boord vanhetS.S. van Riemsdijk te 5 uur n.m. van den 27en Juli, werden door den 2en Bevelhebber aan de korpscommandanten der troepen van het le landingséchelon de volgende bevelen gegeven: „Door het le echelon zal in breed front worden geland, de „volgorde der compagnieën van rechts naar links als volgt: „compagnie maréchaussée; 3e (Timoreezen) en 4e compagnie „(Europeanen) L. H. 15de bataljon; 3e (Inlanders), 2e (Inlan ders) en le compagnie (Europeanen) 19de bataljon. „Bij elke compagnie 3 man genietroepen. „Na vermeestering van de bij de verkenning van het landings- „front waargenomen strandversterkingen (3) zullen de troepen „doordringen tot den westrand van kampong Béna en daar „vóór het open terrein standhouden. De 3e compagnie L. H. „15de bataljon blijft tot nader order in reserve aan het strand. (1) Zie bijlage XIII. (2) Zie bijlagen XIV en XV. (3) Aan alle korpscommandanten was vooraf inzage gegeven van het van die verkenning door den 2den Bevelhebber ingediende rapport dd. 27 Juli 1905. (bijlage XIII).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 42