41 Nadat de versterkingen op den rechtervleugel door de lan dingsdivisie en de maréchaussée veroverd waren, nam de lan dingsdivisie in den N. en N. W. rand van kampong Béna stel ling. Intusschen was aan de gewapende sloepen, die op den rechtervleugel hadden doorgevuurd, het sein gegeven dit vuur te staken. Thans volgden de beide compagnieën van het L. H. 15de bataljon, die in de lijn der maréchaussée stelling namen, terwijl de drie compagnieën van het 19de bataljon ingevolge de gegeven bevelen stelling namen in den Z. rand van kampong Béna. Daar de rand van de kampong aan de landzijde geen vol doende overzicht over de eenigszins hooger liggende sawah- vlakte bood, werd tot het verkrijgen van een ruimer schootsveld door de troepen de vervolging voortgezet tot een lijn 50 a 100 M. westwaarts van en evenwijdig aan den westrand van kam pong Béna, met achterwaarts „omgebogen vleugels. Te 8 uur 10 min. v.m. liet de 2de Bevelhebber het signaal ,,'t geheel halt" blazen. Van uit deze opstelling werd verder de over de sawah vluch tende vijand met snelvuur vervolgd. Tevens werd door den 2den Bevelhebber last gegeven, dat de gewonden zouden worden verzameld en voorts dat de over de compagnieën verdeelde geniesoldaten moesten worden vereenigd, om onmiddellijk aan de verbetering van de gemeenschap met het strand te beginnen. Mede werd door den 2den Bevelhebber last gegeven de vóór de opstelling der troepen in de sawah liggende gewonde vijanden op te zoeken om bij onze ambulance te doen opnemen. Te 8 uur 15 min. v.m. was de met de landingsdivisie gelande marineseinbrigade met haar seinpost gereed en bestond er sein- gemeenschap met de vloot. Te 8 uur 30 min. v.m. vermeesterde de le compagnie van het 19de bataljon een kleine 150 M. ten Z. van kampong Béna gelegen versterking, welke door 1 sectie van die compagnie bezet werd. Te 8 uur 40 min. v.m. gaf de 2de Bevelhebber last aan de gewapende sloepen naar de schepen terug te keeren, behalve die van H. M. Hertog Hendrik en Regentes. De 2de Bevel hebber begaf zich daarop persoonlijk naar de door het 19de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 45