42 bataljon ingenomen stelling om zich van den toestand op den linkervleugel te overtuigen. Te 9 uur 45 min. opende de vijand een vrij hevig vuur op onzen linkervleugel en kwam een bende in verspreide orde over de sawah en van uit Lonraé opdringen. Zii werd echter met groot verlies teruggeslagen. Hierop werd door Wi compagnie van het 19de bataljon in Z. richting tot aan het oude fort voorwaarts gerukt en werden de verster kingen in kampong Lonraé vermeesterd en bezet, waarbij de le compagnie 19de bataljon 7 gewonden kreeg. In antwoord op het hiervan door den commandant van het 19de bataljon verzonden bericht werd hem bevolen niet verder in Z. richting voort te rukken, teneinde den 2en Bevelhebber niet te noodzaken verder in die richting voort te gaan en de landingsplaats los te laten. Voorts werd de 4de compagnie van het L. H. 15de bataljon aangewezen, om in den Z. rand van Béna de vorige stelling der le compagnie van het 19de bataljon te be'-etten tot ondersteuning van de troepen in Lonraé. Te 10 uur 30 min. v.m. liet de 2de Bevelhebber onder luid gejuich der troepen en het blazen van het Wilhelmus de nationale vlag op de voor het commando van het le echelon gekozen standplaats hijschen. Kort daarna verscheen de Bevel hebber bij het le echelon en begon de landing van het 2e echelon, waarop de Bevelhebber het commando over de gelan de troepen overnam. Geleden verliezen: gesneuveld: 2de luitenant der infanterie Pothast, 1 inlandsch fuselier en 1 inlandsch roeier der K. P. M.; gewond: 24 minderen w.o. 7 van de marine, benevens 1 Inlandsch roeier der K. P. M. Buit: 6 lila's, 24 beaumonts en 76 tromplaadgeweren, bene vens groote voorraad munitie en blanke wapens. 'sVijands verliezen bedroegen aan dooden 256 man, terwijl 9 gewonden bij de ambulance werden opgenomen. Bij het verder oprukken en bij het begraven der gesneuvel den bleek, dat het aantal dooden des vijands gerust op een totaal van 500 man kon worden gesteld. De landing van het 2de echelon ondervond door het getij groote vertraging en moest ten slotte door het in de modder vastraken der debarkementsmiddelen te l30 n.m. worden gestaakt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 46