49 De zware regen, welke te 3 uur n.m. begon en tot 6 uur v.m. onafgebroken zou aanhouden, maakte het terrein moeilijk begaanbaar en had den marsch van de voorhoede en van den trein zeer belemmerd. Door de late aankomst van den trein konden aan de voorhoede geen vivres meer worden toegezonden. De officiersbagage, welke te 5 uur n.m. onder een kleine dekking was nagezon den, verdwaalde in de duisternis en overnachtte midden in het ravijn. Den volgenden morgen te 8 uur v.m. zond de Bevelhebber van uit het bivak Oerang nevenvermeld detachement uit ter verken gewond. Onmiddellijk hierop ging de maréchaussée vooruit en was men spoedig zonder strijd binnen de stelling. De vijandelijke schutters (naar schatting 10 man) waren intusschen in het bedekte terrein verdwenen. De verkenning zuidwaarts van de stelling voortzettende, kwam men bij een huis, waar volgens het zeggen van eenige medegenomen Bonieren de radja van Boni nog kort geleden verblijf had gehouden. Inderdaad werden in dit huis verschillende voorwerpen, den radja toebehoorende, aangetroffen en buitgemaakt. Bij de nadering tot het huis werden door de maréchaussée eenige gewapenden met achterlating van een 4 tal dooden verdreven. Te 12 uur 's middags was het verkenningsdetachement in het bivak Oerang terug. Comdt. maj. de Wijs, twee pelotons cavalerie, compagnie maréchaussée, een compagnie L.H. 15debataljon detachement genietroepen. ning van de stelling van Pa- sempa, welke volgens de be richten niet bezet zou zijn. Aangekomen nabij de stelling kreeg de cavalerie eenige scho ten, waardoor een paard werd 1 compagnie 9de bataljon, Artillerie, 1 compagnie 9de bataljon, cavalerie, Commandant 2de Bevelhebber. Voorhoede: 1 compagnie 9de bataljon. Hoofdmacht: De troepen, welke onder com mando van den 2den Bevelheb ber aan de oostzijde van het Oesa-ravijn hadden overnacht, marcheerden ten 730 v.m. af. (colonne indeeling hiernaast). De voorste afdeelingen dezer colonne kwamen te 10 uur v.m., de laatste en de trein eerst Extra bijlage No. 35. I. M. T. 1915. 4.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 53