51 naar Oeloe te marcheeren, zette Voorhoede: de colonne den marsch voort, (comdt. maj. Hildering), doch zij werd door de gidsen, een compagnie 9de bataljon, die beweerden geen ander pad detachement genietroepen, te kennen, in de richting van een compagnie 9de bataljon. Tadjong gebracht, over welke Hoofdmacht: laatste plaats gemarcheerd (comdt. maj. de Wijs.), werd naar Palongki, waar de drie compagnieën 19de bataljon, voorste afdeeling te 3 uur n.m. een compagnie L.H. 15de bataljon, aankwam. De doorgetrokken trein, kampongs waren grootendeels een compagnie L. H. 15de bataljon, bewoondde bevolking toonde zich goedgezind. In kampong Tadjong werden de troepen opgewacht door den fungeerenden aroe van het vasal-landschap Tadjong, die aanbood den radja van Boni te gaan opsporen en gevangen nemen, indien wij hem van vuurwapenen wilden voorzien, bewerende zulks te willen doen uit wraak over het onrecht, zijn vader door een vorigen radja aangedaan, die hem eenige landschappen had ontnomen. Te Tadjong werd nader bevestigd, dat 3 weken geleden krijgsvoorraden en goederen van den radja naarAmali waren vervoerd en dat te Mampotoe woningen voor 's vorsten krijgsbenden waren opgericht. Bij de nadering van Palongki kwamen twee zonen van den aroe van het landschap met eenige volgelingen de onderwerping aanbieden van hun ouden bedlegerigen vader. Tevens werd vernomen, dat de beide aroe's tanette (kiesheeren) zich te Palem- pa (een kampong behoorende tot het gebied van Palongki) zouden bevinden. Een om 3 H uur n.m. naar deze kampong gezonden detachement cavalerie, meréchaussée en 2 compagnieën van het 9de bataljon keerde te 6 uur n.m. in het bivak Palongki terug met een hunner, die zich bij de komst onzer troepen te Palempa vrijwillig had gemeld. De tweede aroe tanette was niet aangetroffen. Voorhoede- Den 5en Al!gllslus trok de (comdt. maj. Anten), Bevelhebber met een deel der een peloton cavalerie, colonne (zie nevenstaande sa- menstelling) naar Amali; de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 55