59 werden de ornamenten op de gebruikelijke wijze bij den colonne-commandant ingeleverd. Alvorens de Tangka te overschrijden en het Bonische gebied binnen te dringen, achtte de colonne-commandant het gewenscht de rust op eigen gebied geheel te verzekeren. De 4de compagnie van het L. H. 15de bataljon rukte daartoe den 11 den Augustus voor een driedaagschen tocht uit naar Bikeroe en Talla, waar zich nog enkele vijandige elementen zouden ophouden. Deze tocht diende tevens tot machtsver toon. Den 13en d. a. v. keerde genoemde compagnie terug. De majoor de Wijs had voor tactische doeleinden de be schikking gekregen over alle in de Oosterdistricten aanwezige troepen. In verband met zijn voornemen om Zuid-Boni binnen te rukken, voegde hij aan zijne compagnie van het L. H. 15de bataljon een officier van gezondheid toe, benevens eene afdeeling van 150 bajonetten van de vaste bezetting van Balangnipa en het daar gelegerde peloton van het 8ste bataljon. Door den inhuur van draagpaarden was het mogelijk bij deze macht een trein in te deelen met vivres voor zes dagen. De assistent-resident der Oosterdistricten zou de colonne vergezellen. Den 14en Augustus werd met de aangegeven macht de grens rivier overgetrokken, en den weg gevolgd naar Salomekko. De colonne betrok aldaar te 11 '/2 uur v.m. het bivak. Nergens was eenig verzet gepleegd en de bevolking was overal in de kampongs aanwezig. De hoofden der gepasseerde streken vervoegden zich bij den colonne-commandant en boden hunne onderwerping aan. Alleen de aroe van Salomekko, eene jonge vrouw, had uit vrees hare woonplaats verlaten. Op aanmaning der hadathoofden verscheen evenwel ook zij om hare onderwerping aan te bieden. Den volgenden dag werd doorgerukt naar Tonra. Hier meldde zich de aroe van Tonra, een broeder van den vorst van Boni. Zoowel hij, als verscheidene andere hoofden uit deze landstreek kwamen in onderwerping. In het bivak Tonra ontving de colonne-commandant de op dracht van den Bevelhebber, om in verband met verdere opera-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 63