60 tiën ten spoedigste met de compagnie van het L. H. 15de bataljon naar Watamponé terug te keeren. Het hoofddoel der zending van de colonne de Wijs was n.l. bereikt, nu de hoofden van verzet in Zuid-Oost-Boni vrijwillig hunne onderwerping hadden aangeboden. De colonne werd dus den 16en Augustus te Tonra ontbonden. Terwijl de troepen uit Balangnipa nog denzelfden dag terugkeer den, rukte de 4de compagnie L. H. 15de bataljon over Sepai en Paripoeng (bivakplaatsen) naar Watamponé terug, welke plaats den 18den werd bereikt. Gedurende dezen marsch meldden zich nog de soelewatang van Kadjoe en verscheidene andere hoofden. IX. Vervolging van den radja van Boni, 1123 Augustus 1905. Den llen Augustus marcheerde de majoor Hildering met eene colonne van hieronder aangegeven sterkte uit Watamponé af. 1 peloton cavalerie, De kapitein bij den genera elementen in het Bakoengsche, alwaar volgens bericht de vorst van Boni, de poenggawa en aroe Laboeadja met vrouwen en volgelingen zich zouden bevinden; waar mogelijk ook de vrou wen dezer grooten te arresteeren. Den eersten dag werd over Palakka, Panjéli, Lampokoe en Kadjoe gemarcheerd naar Passar Kalling, waar het bivak betrokken werd. Door het moeielijke terrein bereikten de trein en de laatste afdeelingen het bivak een uur later dan de voorhoede. De genoemde kampongs zijn niet alle te vinden op de kaart van 1:200.000. Evenmin de kampong Bakoeng, waar La- pawawooi zich zou bevinden. Deze ligt 25 K. M. ten zuiden van Pasempa, nabij Ponré. de compagnie maré- Voor- chaussée, hoede V2 sectie genietroepen.) Ie comp. 9de bataljon,] 1 comp. trein (8 dagenf Hoofd- vivres),i macht. 2e comp. 9de bataljon.) len staf den Doorn de Jong en de kapitein der Wadjoree- zen waren aan den colonne commandant toegevoegd. Opdracht: het opsporen,ge vangennemen of bij verzet en poging tot ontvluchten onscha delijk maken van alle vijandige

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 64