63 15 min. v. m. bereikt, doch thans bleek dat van eene verrassen de nadering langs het bewuste pad geen sprake kon zijn, daar het over zijn geheele lengte kon worden overzien van den top, waarop de vorst zich zou bevinden. Te 10 uur v. m. kwam ook de colonne-commandant met de cavalerie te Boeloe aan. Er werd besloten, dat de maréchaussée en het peloton Europeanen ter plaatse zouden bivakkeeren in een terreinplooi, welke van den bergtop niet kon worden ingezien, en dat de hoofdmacht- die nagekomen en 1 V2 uur opgehouden was, doordat de vivres- trein een verkeerd pad had ingeslagen en dientengevolge eerst te 12 uur's middags te Boeloe aankwamzou doormarcheeren naar Tjinto. Laatstgenoemde plaats werd te 5 uur n.m. be reikt, maar vermits alle uitgangen van Tjinto versperd waren, kon eerst te 6 uur n.m. eenigszins oostelijk van die kampong het bivak betrokken worden. De aroe van deze plaats leverde 2 voorlaadgeweren in. De maréchaussée had in opdracht des nachts om 2 uur naar den voet van den Boeloe Boeloe te marcheeren, en den top bij het aanbreken van den dag te beklimmen. Dit laatste kon door de begroeiing ongemerkt geschieden. Den volgenden morgen zou tevens het peloton Europeanen met den trein der maré chaussée doormarcheeren naar Tjinto. Aan deze beschikkingen voegde de colonne-commandant, vernomen hebbende van den kapitein der Wadjoreezen dat Kalinkang vanuit Tjinto in een paar uur kon worden bereikt, des avonds in Tjinto nog toe, dat den volgenden morgen een peloton Europeanen met de cavalerie naar Kalinkang zou marcheeren en aldaar zou stelling nemen, om den vorst bij een eventueel ontwijken langs die zijde op te vangen. De maréchaussée marcheerde in den nacht van 15 op 16 Augustus te 2 uur af, en bereikte, na een moeilijken marsch over de westelijk van het bivak gelegen bergtoppen en door eenige ravijnen, te 5 uur v.m. het begroeide terrein bij den Boeloe-Boeloe. Onderweg werden drie personen in een ladang- huis overvallen en gevangen genomen. Te 6 uur v.m. trok de compagnie, op aanwijzing van den gids, door een ravijn tot aan den voet van den top, waarop de vorst zich moest bevinden. Nu werd de berg beklommen en te 8 uur 45 min.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 67