Bijlage 2. 73 Materiëel der radiotelegrafie van het veldleger. Het materiëel van een radiotelegrafisch station wordt ver voerd op drie voertuigen, t. w. iste voertuigBestaat uit een voor- en achterstel, onder ling verbonden als de voertuigen der veldartillerie. Het sta tion wordt vervoerd op het voorstel, de motor op het achter stel. De motor, van de firma Siemens Halske te Berlijn, wordt gedreven door benzine, heeft 2 cylinders en 6 P. K. 2de voertuig. Vervoert de komeetmast, waaraan de anten nedraden bevestigd zijn. De komeetmast heeft 10 geledingen en is, geheel uitgeschoven, 35 M. hoog. In geval van defect kunnen de herstellingen niet in Japan uitgevoerd worden. De cirkel, waarop mast en draden zich bevinden, heeft een straal van 100 M. De voorste as met de draden is draaibaar om eene verticale spil aan het voertuig verbonden; daar echter de raden te groote middellijn hebben om onder het voertuig te kunnen draaien, kunnen geen bochten van kleinen straal zonder moeilijkheden gereden worden. 3de voertuig. Bestaat evenals het 1 ste voertuig uit een voor- en een achterstel, onderling draaibaar verbonden. Het dient tot vervoer van verschillende gereedschappen en van een voor raad benzine voor 10 dagen. Geheel bepakt, zijn de voertuigen over de 2000 K.G. zwaar, alzoo te zwaar voor de toestanden in Japan, Mantsjoerije en Shantung, vooral gedurende een bewegingsoorlog. Het 3de voertuig is het lichtste. Het opstellen van een station door goed geoefend personeel duurt één uur, gerekend van het oogenblik van halt houden tot gereed voor seinen. Stelsel: Telefunken.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 83