80 schietkokers. Verhakkingen waren alleen ter weerszijden der werken niet in front ter beveiliging tegen omtrekking door het begroeide terrein, aangebracht. Van uit deze le stelling werden thans in O. richting twee groote werken met steenen borstweringen waargenomen, gelegen ter weerszijden van de Karadja. Uit de meest noordelijke dezer twee bentengs werd salvovuur ontvangen. Nadat het snelvuurkanon van uit de genomen 1ste stelling zijn vuur op deze benteng had geopend, rukte de 1ste compagnie op naar 's vijands rechter flank. Het gevolg van deze om trekking was, dat de vijand de noordelijke benteng ontruimde en in O. richting aftrok. Daar inmiddels ook ten Z. van de rivier eene afdeeling van de 2de compagnie 's vijands linkervleugel naderde, werd ook daar van verderen tegenstand afgezien, en was de 2de stelling des middags om 12 uur geheel in onze handen. Reeds ten 11 uur 30 min. v.m. was het ten noorden der rivier gelegen deel dezer stelling door de rest der 2de compagnie en de artillerie bereikt. Hier nam de artillerie haar 2de vuurstelling in. Bij kampong Onakoe lag weer een groot werk, dat thans moest worden genomen (3de stelling). Ook deze sterk bezette benteng werd alleen door eene bedreiging van de 1ste compagnie uit het N. en van de 2de compagnie uit het Z. door den vijand prijs gegeven. Bij al deze gevechten, werden 2 officieren en 8 minderen gewond. In het geheel liet de vijand 33 dooden en 5 gewonden op het gevechtsterrein achter, en verloor hij 32 achter- en 20 voorlaadgeweren, 2 vaandels, benevens blanke wapens, munitie en levensmiddelen. Omstreeks 4 uur n.m. betrokken de troepen het bivak in kampong Onakoe. De volgende dag werd doorgebracht met het verkennen van het terrein en het slechten der genomen werken, waarbij nog eenige dooden en gewonden van den vijand werden ge vonden. De colonne-commandant ontving bericht dat de pabitjara Ambena La Badjoe, die den vorigen dag den vijand had aangevoerd, was gesneuveld. Dit bericht werd later bevestigd. Ter beveiliging der communicatielijn zou Onakoe door een peloton bezet blijven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 84