89 Pangkadjéné het plan, om instede van rechtstreeks naar het Z. W. deel van Lamoeroe op te rukken, zijn marsch te maken over Segéri door het Zuidelijk deel van Tanette, waardoor het voordeel verkregen werd, dat, in aanmerking genomen de zeer vriendschappelijke houding met dit rijkje, deze opmarsch tot de oostgrens van Tanette veilig kon worden geacht, zoodat tot dat punt geen dekking noodig zou zijn voor eventueele transporten. De trein zou bovendien op goedkoope wijze over zee (per prauw) tot Segéri kunnen worden vervoerd, terwijl in Tanette allicht in de behoefte aan transportmiddelen en levensmiddelen zou kunnen worden voorzien. Genoemde voordeelen zouden niet bestaan, indien de marsch- richting werd genomen over Toeroekapaja, in Z. W. Lamoeroe. Ook zou volgens berichten deze landstreek zeer arm aan water zijn. Deze en andere voorgestelde maatregelen goedgekeurd zijnde, vertrok, nadat de vermoedelijke datum van aankomst der troepen uit Watamponé in Lamoeroe bekend was geworden, den 25en September eene colonne sterk 60 geweren onder den detachementscommandant uit Pangkadjéné over Segéri naar Tanette. De verdere verrichtingen van deze colonne zullen in hoofdstuk XV (Tocht naar Lamoeroe) worden behandeld. Den 5en November ontving de detachementscommandant opdracht om zich met een zoo sterk mogelijke afdeeling voor machtsvertoon naar Barroe te begeven, teneinde aldaar pressie uit te oefenen op de inlevering van vuurwapens. Dienover eenkomstig vertrok den volgenden dag eene colonne onder den detachementscommandant, sterk 1 officier, 71 minderen en geneeskundig personeel, over Segéri naar genoemd rijkje. Bij het doortrekken van Tanette sloten datoe Bakka, de zoon van de vorstin van Tanette, en een ander bevriend hoofd, zich met een sterk gewapend gevolg bij de colonne aan. Daar dit gevolg steeds aangroeide, oordeelde de colonnecommandant het noodig de genoemde hoofden te overreden met hunne hulptroepen op Tanette's grondgebied te blijven, teneinde geen onrust te verwekken bij de bevolking van Barroe. Hoewel met tegenzin, werd aan dit verzoek voldaan.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 93