95 eveneens naar Balangnipa terug, zoodat de bezetting aldaar van af 9 Januari wederom in haar geheel op hare standplaats was vereenigd. De vervolging van aroe Laboeadja en patta Tinrie was inmid dels krachtig voortgezet; hierbij werd gehandeld in samenwerking met eene afdeeling onder den 2en luitenant Freudenberg van Watamponé en met patrouilles van de bezetting van Tjamba. Hoewel eene patrouille onder den 1 en luitenant Barkmeijer op den len Januari eerstgenoemd hoofd op de hielen zat, gelukte het niet hem gevangen te nemen. Den 5en Januari meldde patta Tinrie zich bij het civiel bestuur te Sindjai, welk voorbeeld den 14en Januari door aroe Laboeadja gevolgd werd. Zonder twijfel was dit resultaat grootendeels te danken aan de onvermoeide vervolging, waaraan zij vooral gedurende de laatste weken van verschillende zijden hadden blootgestaan. Met de onderwerping van deze laatste verzetshoofden werd de rust in Zuid-Boni verzekerd geacht, zoodat medio April de Gewestelijk Militaire Commandant besloot tot de opheffing van het garnizoen te Balangnipa. Hoewel reeds op dit tijdstip de sterkte werd ingekrompen, werd het voorloopig nog gelaten ter voorziening in het detachement, dat moest dienen tot steun van den nieuw opgetreden controleur van Zuid-Boni met stand plaats te Garitjing. Nadat die taak was overgenomen door de bezetting van Watamponé, werd het garnizoen te Balangnipa teruggebracht tot zijn oorspronkelijke sterkte van 1 officier en 39 minderen en den 2len Mei 1906 geheel opgeheven. XIV. Tocht naar Wadjo van 25 Augustus 1 September. In hoofdstuk X zijn de redenen vermeld welke den Bevelheb ber hadden geleid tot het plan om Wadjo binnen te rukken. Die motieven werden nog versterkt door de omstandigheid, dat door Wadjo aan den voortvluchtigen vorst van Boni vrije doortocht was verleend. Nadat het hoofdkwartier te Pampanoea gevestigd was, kon aan genoemd plan gevolg worden gegeven. Den 25en Augustus

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1915 | | pagina 99