Bijlage VI. PENGOELAH 15 September 1915. 6 u. N.M. Bevelen voor 16 September. 1. Van den vijand geen nadere berichten (Het treffen bij Tjikampek is reeds bekend). 2. Morgen om 8 uur v.m. voortzetting van de opheldering naar de Tji Somang. Het Detachement Wielrijders marcheert op dat uur in den snelsten gang naar Poerwakarta en bezet de brug over de Tji Kao, teneinde het gebruik daarvan aan vijande lijke cavalerie-afdeelingen te ontzeggen, vernieling te voor komen en vijandelijke ordonnansen, die van het N. komen, op te vangen. De aandacht wordt gevestigd op de spoorbrug. Vijandelijke afdeelingen aan deze zijde van Poerwakarta krachtig aangrijpen en terugdringen of nood zaken uit te wijken. 3. 1/4 C. marcheert in versnelden gang achter de wielrijders aan, rapporteert mij over de overgangen over de Tji Kao bij Soekaradja (Leuwipandjang) en Tji Salada (resp. N. en Z. van Pwkt.) en heldert op in de richting van Depok; de toestand van den weg Pwkt. Depok en de daarin gelegen overgangen in het verzamelrapport van den 16en naar Pwkt. rapporteeren. 4. 1/4 C. marcheert om 8 u.v.m. van Tjimahi (alwaar het den nacht heeft doorgebracht) af naar de overgang bij Tji Kao Krawang, die het t.n.o. bezet houdt, en zoekt verband (met patr.) naar Pwkt. na bekomen machtiging tot voorwaarts gaan, heldert dit peloton verder op over Kern- bang Koening, Gng Parang, Simpang, Depok. Berichten naar gr. weg Depok- Poerwakarta. ROODE LEGERCAVALERIE No. 1.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 101