Bijlage XII. BENDOEL, 61-9=15, 6.30 V.M. Inf. XXI 1 Inf. XV 1 pel. Cav. Ih 4 1/3 Mitr. 4 A 3 bg. Optische brigade 1 gegradueerde en 2 geniesoldaten tan sectie Genie troepen met springmiddelen. Instructie voor Luit. Kol. Velds. Omtrent vijand geen nadere berichten. Onze hoofdmacht valt heden van uit Soemedang den bij Cheribon gelanden vijand aan. Mijn brigade zal den opmarsch van de bij Tji- lamaja gelande Roode divisie zooveel mogelijk vertragen, om ten slotte in het acces van den Boe- rangrang hardnekkig stand te houden, en zal daartoe den eersten weerstand bieden Z. van Poer- wakarta met afsluiting van de tusschen de Tji Herang (O. van Poerwakarta) en de Tji Taroem naar Taringgoeltonggoh (pl. 9 richting Wanajasa) en Darangdan leidende wegen. a. Ik zal met mijn brigade stelling nemen tus schen pl. 5 en 6 van weg Poerwakarta- Darang- da met flankdetachement achter de Tji Lalawi ter afsluiting van de nadering over de brug bij Bab. Sengkol. b. Gij moet met nevenaangegeven detachement vijandelijken opmarsch langs weg Poerwakarta- Taringgoeltonggoh zooveel mogelijk vertragen en mij zekerheid verschaffen omtrent sterkte en sa menstelling van de langs dien weg oprukkender vijand. c. Eerste weerstand ter hoogte van pl. 3 in lijn Pr. Kihiang- Tjidahoe, uit welke stelling door artillerievuur tevens den vijand het ongestoord bezit van Poerwakarta en het herstellen der ver nielde bruggen over de Tji Kao zoolang mogelijk moet worden belet. Hierbij zal ik zoo mogelijk van uit mijn stelling BLAUWE PARTIJ. 4e Brigade. No. 3.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 113