3 III. Onderstelling. Algemeene Oorlogstoestand. Van een Rood leger is de hoofdmacht den 9den September hare landing bij Cheribön begonnen, terwijl het 1ste echelon van een detachement ter sterkte van ongeveer 1 Divisie (Roode partij) den 12den September nabij Tijlamaja is geland. Het Blauwe leger trok op het bericht van de landing bij Cheribon met ontruiming van Batavia hare hoofdmacht in het Noord Oostelijk deel der Preanger-Regentschappen samen en ontruimde den 12den September Semarang en Soerabaja. De Blauwe partij heeft enkele steunpunten opgericht en bezet ter afsluiting van het acces W. van den Boerangrang. ROODE PARTIJ. Bijzondere Oorlogstoestand. De Divisiecommandant te Tjilamaja is voorzien van de vol gende instructie: le. De hoofdmacht vangt op 15 September haar opmarsch in de richting Soemedang aan. 2e. U zult, na snel en krachtig door het acces W. van den Boe rangrang in de richting Padalarang te zijn opgerukt, tegen den rug en de flanken van het Blauwe leger opereeren. Naar aanleiding van deze instructie heeft de Divisiecomman dant den 15den September de zelfstandige Cavalerie in Zuide lijke richting gedirigeerd met opdracht: Nadat deze Cavalerie nabij Tjikampek een vijandelijke klei ne afdeeling Infanterie en Cavalerie uiteengeslagen en grooten- deels gevangen genomen had, heeft zij den nacht van 15 op 16 September in Pangoelah doorgebracht. Den 16den September marcheeren de Divisiestaf en de 1ste Brigade van Tjilamaja naar Pangoelah; de 2de Brigade kan eerst in den namiddag uit Tjilamaja daarheen volgen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 11