Bijlage XVI. Stafkwartier 4e Brigade. BENDOEL, 16-9-'15, 1 m.n. Brigade-bevel voor heden. Ie. Omtrent vijand geen nadere berichten. De Hoofdmacht van ons Leger rukt heden van uit Soemedang den bij Cheribon gelanden vijand tegemoet. 2e. Mijne Brigade zal den opmarsch van de bij Tjilamaja gelande Roode Divisie zooveel mogelijk vertragen en daarna hardnekkig weerstand bieden in het acces W. van den Boerangrang. Detachement Daartoe zal richtingWanajasa. a. Het detachement Velds (samenstelling in Comdt- Luit- Kol. margine) stelling nemen op den weg Poer- Velds. wakarta Wanajasa in de lijn Pr. Kihiang Inf. XXI (pl. 3)Tjidahoe, en verder volgens hem ver- 1 Inf. XV strekte instructie handelen. 1/3 Mitr. 4 b. 2 Inf. XV -j- 3 ruiters bewaakt als linker- 1 pel. Cav. LH. 4. flankdekking de brug over Tji Lalawi bij Bab. 4. 3 bg. Sengkol en sluit den bergpas Z.O. Pr. Angin af. 1 Optische brig. c. De rest der 4e Brigade zal onder mijn be- 4 geniesoldaten vel een stelling inrichten in de lijn Pr. Tegal- met springmidde- jega Tjitapen 2 G. Sembong o_ 340). len. 1 Het juiste beloop van de stelling zal in het terrein nader worden aangegeven. 3e. lnf IV zal het stellinggedeelte rechts van den weg, Inf. IX het stellinggedeelte links daar van (weg inbegrepen) inrichten, elk voor 1 bataljon. 4e. 1 pel. Cav. L. H. 4 5 ruiters) observeert den westelijken oever van de Tji Kao stroomafwaarts van af de vernielde spoorbrug en stelt vast, op welk punt de vijand een brug slaat. BLAUWE PARTIJ. No. 7.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 121