4 De verdere marsch van de vereenigde divisie van Pangoe- lah in Zuidelijke richting zal den 17den worden voortgezet. Etappe-troepen* en -treinen* kunnen eerst den 17den Sep tember van Tjilamaja afmarcheeren. Bepalingen in verband met den vredestoestand. De troepen worden per spoor naar Tjikampek vervoerd (trein dienstregeling wordt door de manoeuvreleiding verstrekt). Het ontladen te Tjikampek en de marsch naar Pangoelah ge schieden onafhankelijk van den oorlogstoestand. Mocht bij het intreden van den oorlogstoestand de lste Bri gade nog niet geheel te Pangoelah verzameld zijn, dan wordt aangenomen, dat het nog onderweg zijnde gedeelte vertraging heeft ondervonden. Het uur van aankomst te Pangoelah der 2de Brigade wordt gerekend overeen te komen met dat van aankomst van de laatste troepenafdeeling dier brigade te Pangoelah. De Oorlogstoestand treedt in voor de zelfstandige Cavalerie op 16 September 8 uur v m, voor de lste Brigade op 16 September 1 uur n. m., voor de 2de Brigade op 16/17 September na aankomst te Pan goelah, en blijft behoudens eventueele schorsingen, gehand haafd tot het oogenblik, waarop eindigen van de manoeuvre wordt gelast. BLAUWE PART IJ. Bijzondere Oorlogstoestand. Den 14den September is het leger nabij Soemedang geconcen treerd, behalve de 4de Brigade, welke eerst in den avond van 15 September te Tjitjalengka zal aankomen. (Verondersteld is, dat niet de 3de, maar de 4de Brigade in Oost-java is geleg' rd). In den laten namiddag van dien dag ontvangt de Legercom mandant het bericht, dat de hoofdmacht des vijands in de richting van Soemedang is afgemarcheerd. Bevelen zijn gegeven om de Blauwe hoofdmacht den volgenden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 12