5 morgen in beweging te zetten om den vijand aan te grijpen. Dienzelfden dag nog wordt bericht ontvangen, dat het kust wachtdetachement van Tjilamaja en de een paar dagen te voren daarheen gezonden officierspatrouille bij Tjikampek werden uit eengeslagen en grootendeels gevangen genomentoch kon nog de melding binnen komen, dat Roode Cavalerie (1 a 2 eskadrons) in den laten namiddag te Pangoelah in bivak kwam, doch dat de rest van de vijandelijke divisie (ongeveer 2 brigades van onze formatie) nog nabij Tjilamaja bleef. Onder mededeeling van het voorgaande, ontvangt de comman dant der 4de Brigade te 8 uur n. m. last de reis der Brigade den volgenden dag per spoor voort te zetten en bij Plered en Ben- doel uit te laden, ten einde den opmarsch van den bij Tjilamaja gelanden vijand zooveel mogelijk te vertragen, om ten slotte in het acces W. van den Boerangrang een hardnekkigen weerstand te bieden. Eenige steunpunten ter verdediging van dit acces, benevens de door den partijcommandant aan te geven tusschenbatterijen zijn gereed en hebben hunne artilleriebezetting (gedeeltelijk gemar keerd). Bepalingen in verband met den vredestoestand. De treindienstregeling wordt door de manoeuvreleiding verstrekt. De 4de Brigade wordt niet van Tjitjalengka, maar van Ban doeng en Tjimahi naar Plered en Bendoel vervoerd. Er wordt aangenomen, dat de Cavalerie per trein te Plered is aangekomen 20' voor aankomst van den lsten trein. De oorlogstoestand treedt in 10.30 v. m. en blijft, behoudens eventueele schorsingen, gehandhaafd tot het oogenblik, waar op eindigen van de manoeuvre wordt gelast. IV. Bijzondere Regelingen e. d. Van wege de Manoeuvre-leiding werden uitgegeven: de „Order voor de Qroote Manoeuvres" (Bijlage I); de „Verplegingsnota" (Bijlage II); de „Circulaire betreffende de geneeskundige manoeuvres" (Bij lage III)

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 13